Plzeňské oslavy si vyžádají minimální dopravní omezení

Oslavy 103. výročí vzniku samostatného Československa, které se konají v Plzni ve čtvrtek 28. října, s sebou přinesou některá dopravní opatření.

weby uniweb

Půjde zejména o omezení provozu na Jiráskově náměstí, kde se letos poprvé uskuteční nový program Plzeňských oslav vzniku republiky. Dopravní omezení se budou týkat i náměstí Republiky. Do programu oslav se zapojilo na čtyřicet atraktivních plzeňských míst. Nabídku neobvykle strávit slavnostní den v řadě mimořádně výhodně zpřístupněných míst, muzeí, galerií, kulturních a sportovních institucí nebo zahrad, mnohde se zajímavým speciálním programem, budou mít Plzeňané letos popatnácté.

Největší dopravní zásah se týká Jiráskova náměstí na Slovanech, kde bude po celý den 28. října uzavřena silnice před vchodem do kostela Panny Marie Růžencové a nebude zde možné od 6 do 20 hodin parkovat. K omezení parkování dojde i na náměstí Republiky. Kvůli možnému spadu z ohňostroje budou vyblokována všechna parkovací místa na západní straně náměstí v úseku ulic Riegrova a Prešovská. Parkovat zde nebude možné od 16. do 19. hodiny. Dopravu na náměstí Republiky by odpálení ohňostroje omezit nemělo. Policie České republiky je ale připravena řešit dopravní situaci včetně provozu městské hromadné dopravy na místě dle aktuálního stavu.

„Ohňostroj bude v letošním roce odpalován z budovy České pojišťovny v 18:30 hodin bez předchozího tradičního lampionového Průvodu světel. Hudba, která doprovodí efektní světelné představení, je z dílny Jiřího Suchého, všestranného umělce, plzeňského rodáka, ve své době patrona této již tradiční plzeňské akce, který 1. října oslavil 90. narozeniny,“ vysvětlila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, jenž stojí za přípravami oslav.

Obyvatele i návštěvníky Plzně čeká 28. října tradičně pestrý celodenní program. „Lidé budou mít možnost podívat se do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení, zahrad, sportovních center a jiných zajímavých plzeňských objektů za symbolické vstupné 28 korun, případně zdarma. Uskuteční se také již tradiční DEPO Street Food Market. Mimořádně tento den ožije workshopy pro děti, filmy a vzpomínkami Jiráskovo náměstí. Součástí programu je rovněž nově připravená stezka Z Hamburku na Petrohrad seznamující účastníky s historií této čtvrti, která se začala psát v 70. letech předminulého století,“ připomněla Denisa Krylová z odboru prezentace a marketingu.

Součástí oslav bude vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka u Památníku národního osvobození v 17 hodin.

Podrobný program Plzeňských oslav vzniku republiky je zveřejněn na webu: https://akce.plzen.eu/2021_rijen.

Program oslav na Jiráskově náměstí je zveřejněn na: https://www.facebook.com/events/615434149470747Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby