Plzeňsko zažije v sobotu přehlídku historických vozidel

Veteran car club Plzeň v AČR pořádá v sobotu 10. srpna již 6. ročník akce s názvem RETRO JÍZDA aneb „V čem jsme jezdili za socialismu“.

SEO UNIWEB

„Jedná se již o šestý ročník této oblíbené retroakce, která rozhodně není propagací minulého režimu,“ představuje akci Jiří Weger, člen vedení VCC Plzeň. „Je to sraz vozidel, která někteří z nás ještě aktivně užívali, ať již v produktivním věku, či jako novopečení řidiči. Vozidel, ve kterých se někteří vozili ještě jako děti, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Je hezké vidět prarodiče, kteří u žigulíka či embéčka vysvětlují vnoučatům, jak zrovna s takovým autem jeli například k moři na dovolenou.“

Netradiční program začne v 8.30 hodin ve Škodalandu na břehu borské přehrady výstavou historických automobilů a motocyklů prodávaných v ČSSR v letech 1948 – 1989. V 9.30 hodin následně všechny vozy vyrazí na svoji krasojízdu Plzeňským krajem.

„Historické automobily a motocykly pojedou přes Litice, Dobřany, Chotěšov a Heřmanovu Huť do Stříbra, kde se ve spolupráci s městem Stříbro uskuteční zhruba od 12 do 13.30 hodin druhá výstava,“ upřesnil Milan Hampek z pořádajícího klubu.

Následně pak vozy zamíří přes Konstantinovy Lázně, Pernarec a Kozolupy do Plzně. Cílem retro jízdy bude nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde je od 16 do 18 hodin naplánována poslední výstava, včetně doprovodného programu.

„Rádi bychom poděkovali za spolupráci Městskému obvodu Plzeň 3, městu Stříbru a všem dalším zúčastněným obcím. Velké díky patří také našim sponzorům,“ dodal za organizátory Milan Hampek.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
09.08.2019 10:230 +
 
auto cb klimatizace

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb