Plzeňský festival stepu odstartuje na náměstí

Plzeňský festival stepu odstartuje společná choreografie více než stovky stepařů doprovázená živě čtyřmi pěveckými sbory.

Jarní servisní akce AUTO CB

Ve čtvrtek 12. 5. začne v centru města 8. ročník mezinárodního Plzeňského festivalu stepu. Stepaři budou nejprve na různých místech pěší zóny překvapovat kolemjdoucí ukázkami svého umění. V 17 hodin se jich pak více než stovka sejde na náměstí Republiky, kde zastepují společnou choreografii doprovázenou živě pěveckými sbory. Festival potrvá až do neděle 15. 5. a nabídne také večer Tap Jam, ukázky práce studií pod širým nebem nebo workshopy. Vrcholem festivalu bude v sobotu večer Stepařská show s mezinárodními hvězdami v Měšťanské besedě. Moderují Kristýna Leichtová a Petr Borovský.

Při zahájení 8. ročníku na náměstí Republiky budou stepaře z pořádajícího Step by step studia živě doprovázet čtyři pěvecké sbory: Kajetán - dětský sbor opery Divadla J. K. Tyla, sbor Česká píseň a dva sbory z Třemošné Kvíčaly a Arnicor. „Náš společný flash mob potrvá od 17 do 17:30 a více než stovka stepařů všech věkových kategorií při něm zastepuje na ikonickou skladbu Slyš tu píseň zástupů z muzikálu Bídníci v podání čtyř pěveckých sborů,“ upřesňuje Kamila Borovská ze Step by step studia, které festival organizuje. Vstup na všechny festivalové akce pod širým nebem je zdarma.

Na pátek večer je připravena novinka Tap Jam v kavárně DEPO2015. V rámci večera stepařských improvizací doprovázených živě kapelou A. S. Band předvede své umění dvojice španělských stepařských hvězd Roser Font a Guillem Alonso a také vynikající ukrajinský stepař žijící v Praze, mimo jiné vítěz loňského MČR ve stepu sólo muži, Igor Bezdieniezhnykh. Večer začíná ve 20 hodin a vstupné je dobrovolné.

Sobotní dopoledne bude patřit ukázkám práce stepařských studií na pódiu U Branky. Na plzeňské pěší zóně se pod širým nebem představí mimo domácí Step by step studio také TIP TAP z Varšavy, No Feet z Brna, Taneční studio Andrea z Prahy nebo skupina INIS s ukázkami irského stepu. V sobotu odpoledne zvou organizátoři všechny, kteří si chtějí step vyzkoušet, na workshop pro veřejnost. Koná se od 13 hodin v prostorách Step by step studia v DEPO2015, stepařské boty budou na místě k zapůjčení a workshop povede Igor Bezdieniezhnykh. Vstup je zdarma. 

Vrcholem Plzeňského festivalu stepu bude tradičně Stepařská show v Měšťanské besedě. Kromě jednotlivců a formací z domácího Step by step studia, kteří předvedou především své úspěchy ověnčené choreografie, budou k vidění také vystoupení špičkových českých i zahraničních stepařů a studií. Nebudou chybět španělské hvězdy Roser Font a Guillem Alonso nebo několikanásobný mistr světa, Švýcar s českými kořeny, Daniel Borak, jehož umění už Plzeňané měli možnost obdivovat. „Daniel Borak patří k nejžádanějším světovým stepařům a my jsme rádi, že si opět našel na Plzeň čas. Vystoupí v rámci Stepařské show a povede také workshop pro pokročilé stepaře,“ upozornila Kamila Borovská. 

Stepařskou show zpestří muzikáloví hosté z Divadla J. K. Tyla, Pavel Režný, Charlotte Režná a Eva Staškovičová s písněmi z muzikálů Sunset Boulevard, My Fair Lady a Fun Home. Diváci se mohou těšit i na píseň z muzikálu Bídníci v podání čtyř pěveckých sborů, které stejně jako na čtvrtečním flash mobu na náměstí, doprovodí stepaře při společném vystoupení.

Vstupenky na Stepařskou show je ještě možné zakoupit prostřednictvím Měšťanské besedy.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by step studio.

Plzeňský festival stepu – program

8. ročník

12. 5. čtvrtek

centrum města Plzně

16:00 – 16:45 Stepování v ulicích

Nechte se překvapit stepem v ulicích města!

náměstí Republiky

17:00 – 17:30

FLASH MOB

Více jak sto stepařů a pěvecké sbory v centru města

13. 5. pátek

Kavárna DEPO2015

20:00 – 22:00

TAP JAM

Hraje kapela A. S. Band, hostující stepaři: Guillem Alonso, Roser Font (Španělsko), Igor Bezdieniezhnykh (Ukrajina) - vstupné dobrovolné

14. 5. sobota

U Branky, 

10:30 – 13:00 

Ukázky stepařských skupin a studií 

Venkovní jeviště, vstup zdarma

DEPO2015, Step by step studio

13:00 – 14:30

Stepařský workshop pro veřejnost

Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha, stepařské boty k zapůjčení, vstup zdarma

Měšťanská beseda

19:00 – 22:30

Stepařská show

To nejlepší, co nabízí současný step

vstupenky v ceně 310 - 350 Kč prostřednictvím portálu Měšťanská beseda 

15. 5. neděle

10:00 – 14:00 Měšťanská beseda

Stepařský workshop pro registrované stepaře pod vedením Daniela Boraka (Švýcarsko) Registrace

11:30 – 15:30, Step by step studio, DEPO2015

Stepařský workshop pro registrované stepaře, vedou Guillem Alonso a Roser Font (Španělsko) 

Plzeňský festival stepu

8. ročník, 12. – 15. 5. 2022

Měšťanská beseda, DEPO2015, open air v centru Plzně, na náměstí Republiky a U Branky

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 09.05.2022 17:050 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka