Kraj jako první v Česku distribuuje informace o očkování přes venkovské prodejny

Nejpodstatnější informace nyní dostanou lidé prostřednictvím letáků, které budou k dispozici v síti zhruba tří stovek prodejen.

SEO UNIWEB

Jen pár hodin od prvotní myšlenky hejtmanky Plzeňského kraje Ilony Mauritzové o spolupráci na distribuci informací přímo k občanům v kraji stačilo předsedům ZKD Sušice, Jednoty Tachov, COOP družstva Plasy a ZKD Plzeň, aby společně s Plzeňským krajem jako první v republice podpořili aktivaci další a velmi efektivní cesty informací souvisejících s covid-19 k občanům kraje, a to především těch ze starší generace.

„Využíváme tak míst, na která jsou lidé zvyklí a důvěřují jim. Jedná se o družstevní prodejny, které v našem řídce osídleném kraji mají nezastupitelné poslání a považujeme je za důležitou součást služeb na venkově,“ říká Ilona Mauritzová. „Podrobné informace týkající se problematiky covidu-19 sice pravidelně aktualizujeme na webových stránkách Plzeňského kraje, k občanům se však ty nejpodstatnější nyní dostanou i prostřednictvím letáků, které budou k dispozici v síti zhruba tří stovek prodejen. Důležitý je nyní především systém očkování v kraji a jak mají občané, zájemci o dobrovolné očkování, postupovat,“ vysvětluje hejtmanka společnou iniciativu kraje se sítí spotřebních družstev.

„Obsahovou část jsme začali hned připravovat, abychom co nejrychleji dostali letáky k občanům, kteří kromě elektronické informace budou tak mít k dispozici i jednodušší a přehlednější verzi toho nejdůležitějšího souvisejícího s vývojem očkování. Nejde přitom o jednorázovou akci, to by smysl nedávalo,“ říká předseda jednoho z výborů hejtmanství Michal Šašek, v jehož gesci je nyní realizace zmíněné aktivity kraje a spotřebních družstev. „Distribuce přitom bude velmi jednoduchá, proběhne společně s rozvozem zboží na prodejny.“

„Nápad paní hejtmanky jsem okamžitě podpořil a informoval o něm představitele systému maloobchodního prodeje,“ říká předseda Svazu Českých a Moravských spotřebních družstev Pavel Březina. „Bude na ostatních krajích, jak možnost využijí, ale my jsme připraveni podat pomocnou ruku.“

ilustrační foto


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
servis auto cb

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb