Plzeňští policisté se zaměří na alkohol

Blíží se konec roku a s ním také přibývá různých oslav a rozloučení, na kterých se vzpomíná a rekapitulují se uplynulé měsíce. K pracovním či soukromých oslavám patří velmi často alkohol. Policisté ale upozorňují, že v tomto období budou alkoholu za volantem věnovat maximální pozornost.


Blíží se konec roku a s ním také přibývá různých oslav a rozloučení, na kterých se vzpomíná a rekapitulují se uplynulé měsíce. K pracovním či soukromých oslavám patří velmi často alkohol. Policisté ale upozorňují, že v tomto období budou alkoholu za volantem věnovat maximální pozornost a že do konce roku proběhne ještě několik dopravně bezpečnostních akcí. Řidiči by si měli uvědomit, že za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky, pokud je případ kvalifikován jako přestupek. Může se ale jednat i o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
Z tohoto trestného činu se bude podle všeho zodpovídat teprve 18letý mladík. Policejní hlídka ho zastavila v noci na včerejšek v Tyršově ulici v Plzni. Bylo dvacet minut po půlnoci a mladík jel s vozem Opel Kadett. Orientační dechová zkouška u něj odhalila 1,5 promile alkoholu. "Následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a převoz na protialkoholní záchytnou stanici. Podle okolností konkrétního případu hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na tři roky," upřesňuje policejní mluvčí Petr Kovář.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
15.12.2006 07:00



0 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq