Plzeňští stepaři slavili narozeniny Večerem plným stepu

Step by step studio, které existuje v Plzni od roku 2010, oslavilo narozeniny tradičně Večerem plným stepu. Z důvodu velkého zájmu se program v Divadle ALFA odehrál třikrát, v pátek 27. 1. dvakrát a pak ještě jednou v sobotu 28. 1.

Cílená propagace v Plzni

Všechna představení byla dopředu vyprodaná. Další příležitost obdivovat umění plzeňských stepařů všech věkových kategorií budou mít zájemci od 11. do 14. května, kdy Step by step studio pořádá Plzeňský festival stepu. Ten bude navíc obohacený také o vystoupení zahraničních hvězd.

„Velmi nás těší, že obliba stepu rok od roku vzrůstá, naše studio má v současné době více než 200 členů od 4 do 70 let,“ řekla Kamila Borovská, zakladatelka a choreografka Step by step studia. Neustále se zvyšuje také úroveň vystoupení. Po útlumu způsobeném covidem se tréninky i soutěže rozjely v roce 2022 naplno a ti nejlepší z plzeňských stepařů dokázali obstát i ve světové konkurenci.

„Loňský rok byl pro nás velmi úspěšný, na listopadové Mistrovství světa v Chorvatsku se probojovala nejpočetnější skupina v historii studia. Ve světovém finále soutěžilo 73 stepařů z Plzně. Byly to formace dětí, juniorů i dospělých, a i když nám medaile tentokrát o vlásek unikly, umístění nebylo vůbec špatné a znamená pro nás obrovskou motivaci do další práce,“ uvedla Kamila Borovská.

V rámci Večera plného stepu byly k vidění choreografie, které soutěžily na mistrovství světa: Aladin a Leave Me Alone (dospělí), Price Tag (trio dětí), Hard Knock Life (formace dětí) a Bella Ciao (formace juniorů). Na programu bylo ale i mnoho dalších vystoupení. „Divákům jsme představili choreografie, které připravujeme nejen na festival, ale i na soutěže v letošním roce. Hostem večera byl zpěvák, herec, tanečník a člen DJKT Lukáš Ondruš,“ doplnila Kamila Borovská.

V současné době stepaře zaměstnává především příprava 9. ročníku Plzeňského festivalu stepu. „Z pozvaných hostů bychom rádi opět přivítali vynikající stepařský a manželský pár Guillem Alonso a Roser Font z Barcelony. Poprvé zveme londýnskou hvězdu Avalon Rathgeb,“ prozradila Kamila Borovská.

Step by Step studio vzniklo v Plzni v roce 2010. Sídlí v prostorách DEPO2015 a pravidelně vystupuje na různých společenských akcích. Na svém kontě má řadu medailí a úspěchů na českých i mezinárodních soutěžích. Studio pořádá také mezinárodní Plzeňský festival stepu, jehož 9. ročník se uskuteční 11. – 14. května 2023.

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 29.01.2023 17:010 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka