Plzeňští umělci vystupují pod okny domovů pro seniory

Město Plzeň stojí za projektem, do kterého se zapojilo Divadlo Alfa, a do něhož se přidávají i další umělci.

Jarní servisní akce AUTO CB

Už v tomto týdnu začínají klientům nejen plzeňských domovů pro seniory hrát a zpívat pod okny. Další představení se chystají na květen.

„Chtěli jsme nabídnout těm, kdo žijí v domovech pro seniory, kulturní rozptýlení. Vždyť jsou už několik týdnů izolováni od svých blízkých. Patří totiž v době koronavirové krize k nejohroženější skupině obyvatel, a tak do těchto domovů nemohou už několik týdnů chodit návštěvy. Propojili jsme tedy plzeňské umělce a vedení těchto domovů a na tento týden jsou už domluvena první představení pod okny. Další se budou konat v květnu,“ přiblížil primátor města Plzně Martin Baxa.

Ve středu 29. dubna od 15 hodin vystoupil pod okny Domovinky v Úslavské ulici členové Divadla Alfa. „Připraven je zhruba hodinový koncert s živou kapelou. Zazní v něm písničky z našich představení Tři mušketýři a Pozor, Zorro! A také několik lidovek,“ informoval ředitel Divadla Alfa Jakub Hora. Vystoupí deset členů Divadla Alfa, např. Andrea Ballayová, Petr Vydarený, Vlastimil Vorda či Martin Bartůšek nebo Blanka Josephová-Luňáková. „Moc se těšíme. Určitě to bude pro nás všechny, pro klienty i personál, příjemné nabuzení,“ uvedla ředitelka Domovinky Bohumila Hajšmanová. Dodala, že klienti budou představení sledovat z oken, v případě hezkého počasí i ze zahradního altánku. Ovšem v přiměřeném počtu a dostatečné vzdálenosti od účinkujících.

Stejný program pak Divadlo Alfa odehraje i ve čtvrtek 30. dubna od 10 hodin u domova SeneCura v Papírnické ulici a v příštím týdnu ve středu 6. května od 10 a 13 hodin před Domovem se zvláštním režimem Čtyřlístek v Kotíkovské ulici.

Město s nabídkou kulturního rozptýlení uspělo i u dalších zařízení sociálních služeb. Zájem je veliký, a tak se do akce ‚kultura pod okny‘ zapojují další a další umělci. Jejich vystoupení koordinuje Centrum pro kulturní a sociální projekty Johan. „Kromě Divadla Alfa se nám přihlásila řada umělců, takže připravujeme programy složené z nejrůznějších žánrů,“ uvedl ředitel centra Johan Roman Černík. „Bude se tančit i recitovat básně, ale ze všeho nejvíc budou znít písničky,“ podotkl. Mezi umělci, kteří se centru Johan nabídli s tím, že chtějí vystupovat pod okny domovů pro seniory, je např. kabaretní a písničkářské dvojice Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda, šansoniérka Petra Kuna Hynčíková, či členové plzeňského folklorního souboru MLS nebo souboru současného tance NOTA. Přidat se chtějí i členové Plzeňské filharmonie. „Rozpis vystoupení stále vzniká podle zájmu umělců i podle přání domovů pro seniory. V tuto chvíli ale už víme, kde budou další umělci vystupovat v posledních dubnových a prvních květnových dnech,“ uvedl Roman Černík.

Tak např. ve středu 29. dubna od 15 hodin vystoupí Klaunka Pepina před Domovem poklidného stáří Baculus ve Vejprnicích. Ve čtvrtek 30. dubna ve 14 hodin členky souboru NOTA zatančí pod okny Domova se zvláštním režimem Petrklíč v plzeňské Západní ulici. V neděli 3. května v 10 hodin vystoupí u domova Čtyřlístek Lidová muzika z Chrástu. V pondělí 4. května bude v 10 hodin u vejprnického Baculu hrát keltskou hudbu plzeňská skupina Poitín, v úterý 5. května ve 14 hodin před plzeňským Čtyřlístkem vystoupí MLS. „Rozpis na další květnové dny připravujeme,“ dodal Roman Černík.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.04.2020 17:040 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka