Po roce vyjíždí mezinárodní linka Klatovy-Bodenmais

V sobotu 5. června vyjíždí po roce mezinárodní autobusová linka č. 982 Klatovy-Bodenmais, která již několik let spojuje Klatovsko se Spolkovou republikou Německo.

weby na míru UNIWEB

V letošním roce došlo k prodloužení linky oproti předchozím letům právě do lázní Bodenmais. Linka bude v provozu ve všední dny i o víkendu až do 26. září, k cestování lze využít tarif IDPK.

Společně s okresy Cham a Regent je Plzeňský kraj garantem mezinárodního dopravního spojení na území Plzeňského kraje a Bavorska. „Jsme velmi rádi, že došlo k obnově přeshraničního spojení mezi Klatovskem a Bavorskem. Cílem spolupráce je propojení veřejné osobní regionální dopravy jak na straně české tak i bavorské, které umožní obyvatelům obou zemí komfortnější cestování mezi východním Bavorskem a Plzeňským krajem. Za důležité považuji prodloužení linky do lázní Bodenmais a návaznost na regionální dopravu,“ uvedl náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek.

První ranní spoj linky navazuje v Nýrsku u vlakového nádraží na vlak z Plzně, následně jede přes Svatou Kateřinu, Lam, Arnbruck do Bodenmaisu. I při cestě odpoledne zpět spoj navazuje v Nýrsku na vlak do Klatov a Plzně.

O víkendech spoje zajišťuje dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, na lince platí tarif IDPK (po českém území i pro mezistátní cesty). Pro jednotlivé jízdy pouze po území SRN platí tarif VLC (www.vlc-tarif.de), u nějž je platba pouze v eurech. Na lince platí nová síťová jízdenka Turista Plzeňskem a Bavorskem. V pracovní dny zajišťuje dopravu dopravce Wenzl, přičemž nástup po českém území je možný již s předem zakoupenou jízdenkou (např. z mobilní aplikace či z jiného spoje IDPK).

Na trase mezinárodní linky jsou turisticky atraktivní cíle, jakými jsou např. přechod přes vrch Ostrý do Hamrů, pěší túra po hřebenech z Ecku, lázeňské město Bodenmais, turistická trasa na Velký Javor.

Více informací najdete na webu IDPK.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 05.06.2021 08:080 +
 
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby