Počet turistů v Plzni byl i loni rekordní, lákaly Slavnosti svobody

Počet turistů, kteří nocují v plzeňských hotelech a penzionech, každoročně roste.


I rok 2019 byl v tomto ohledu rekordní.  V loňském roce v Plzni přespalo přes 330 tisíc turistů, což je o 6 % více než v roce 2018. Problémy s nadměrným turismem město netrpí. Opakovanou návštěvnost se snaží zajistit prostřednictvím pestré nabídky a vysokého standardu služeb.

Podle dat Českého statistického úřadu se od roku 2015, kdy Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury, počet turistů zvýšil o čtvrtinu. V loňském roce se v Plzni ubytovalo přes 330 000 turistů, kteří zde strávili téměř 550 tisíc nocí. Nejvíce hostů do Plzně tradičně přijelo ze sousedního Německa.  V roce 2019 se jich v Plzni poprvé ubytovalo více než 70 tisíc. Vysoký zájem o Plzeň dokládají také statistiky návštěvnosti turistických cílů.  Rekordní počet návštěvníků zaznamenala například plzeňská zoologická zahrada, kam se v loňském roce poprvé vydalo víc než půl milionu osob. 

Neustále se zvyšující návštěvnost vnímá město pozitivně. „Na rozdíl od Českého Krumlova i či Prahy problémy s nadměrným turismem Plzeň netrpí. Nicméně neustálý růst návštěvnosti za každou cenu není našim cílem.  Naší snahou je především rozprostřít návštěvnost i do slabších měsíců mimo hlavní turistickou sezónu a díky kvalitě služeb a pestrosti nabídky přimět turisty k opakované návštěvě. Ve spolupráci s našimi partnery se tak snažíme o vyvážený rozvoj cestovního ruchu,“ říká první náměstek primátora Roman Zarzycký. 

 „Ideálem je návštěvník, který Plzní pouze narychlo neprojíždí, ale stráví zde více času, a tedy utratí více peněz například za jídlo, ubytování či vstupné. Cílíme především na návštěvníky z dojezdové vzdálenosti, kteří mohou naši destinaci navštěvovat opakovaně i mimo hlavní sezonu. Nicméně musíme být schopni jim nabídnout dostatečně atraktivní program, “ vysvětluje Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS.

Vedle tradičních akcí s vysokou návštěvností, jako jsou Slavnosti svobody či Pilsner Fest, se objevují i nové akce s návštěvnickým potenciálem. Například česko-bavorský festival Treffpunkt se letos konal v polovině února, tedy v době, kdy bývá nabídka akcí nejchudší. Kulturní kalendář vloni poprvé obohatil také festival industriální kultury Industry Open.  Novou expozici představilo v červnu 2019 muzeum Patton Memorial Pilsen.  Postupně se rozšiřuje i nabídka turistických cílů v blízkém okolí města. V loňském roce byl například pro veřejnost zpřístupněn bývalý podzemní kaolinový důl v Nevřeni.Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 20.02.2020 14:000 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq