Podané ruce věnovaly Plzni kyslíkové přístroje

Společnost Podané ruce, o.p.s., věnovala městu Plzeň tři oxygenerátory (koncentrátory kyslíku), tedy přístroje, které nemocným dodávají přídavný kyslík.

weby na míru UNIWEB

Na rozdíl od dýchacích přístrojů nejsou určeny k podpoře životních funkcí nebo udržování života, ale podpora dýchání jejich prostřednictvím nemocným znatelně uleví. Bude je využívat Městský ústav sociálních služeb města Plzně.

„Tento dar pro nás bude velmi užitečný, a to i v době, kdy nebude hrozit koronavirová nákaza. Městský ústav sociálních služeb má přes 450 lůžek a pro téměř dvě tisícovky lidí zajišťuje další pečovatelské služby. Velmi za něj Společnosti Podané ruce děkujeme,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa

Náměstkyně primátora Eliška Bartáková, která má v gesci sociální služby, doplnila, že jde o velmi důležitý přístroj v situacích, kdy má pacient z jakéhokoliv důvodu problémy s dýcháním. Oxygenátor podle ní generuje za vzduchu až 85 procent kyslíku, zatímco při běžném dýchání se ho získává pouhých 21 procent. „Po terapeutické stránce tedy přístroj může sloužit více účelům,“ dodala.    

Společnost Podané ruce se během koronavirové krize snažila pomáhat, jak to jen bylo možné. Soustředila se zejména na rizikové skupiny například v domovech pro seniory. Zorganizovala veřejnou sbírku a za získané prostředky nakupovala roušky, plastové brýle, pláště, ochranné štíty, rukavice a další ochranné prostředky včetně rychlotestů na covid-19.

„Ukázalo se, že pro případ nástupu druhé vlny epidemie by bylo vhodné také opatřit oxygenerátory, které sice nenahradí drahé ventilátory, ale jejich použití může starším nemocným lidem znatelně ulevit,“ uvedl Jindřich Vobořil, ředitel Společnosti Podané ruce. Doplnil, že společnost zakoupila deset kusů oxygenerátorů, cena za jeden byla 26 tisíc korun. Nabídla je darem několika subjektům. Jedním z nich bylo město Plzeň.

„Jsem rád, že budeme mít tyto přístroje v našich zařízeních k dispozici v situacích, které budou jejich použití vyžadovat. Umístíme po jednom v domovech Sněženka, Čtyřlístek a Petrklíč,“ řekl Vladimír Chuchler, ředitel Městského ústavu sociálních služeb města Plzně. Ústav zaměstnává přes 330 pracovníků.

Sbírka, kterou založila Společnost Podané ruce, funguje stále. Dosud se na ní sešlo zhruba 2,4 milionu korun. Jsou z ní hrazeny nyní nákupy zdravotnického a dalšího materiálu v rámci přípravy na očekávanou druhou vlnu onemocnění covid-19. Lidé mohou přispívat na transparentní účet 2701786666/2010.

Pohyby na účtu mohou sledovat zde: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2701786666

výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb zima 2021

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby