Podvodníci lákají vysoké částky z plzeňských seniorek

Podvodníci se stále snaží ze starších občanů vylákat nemalé peníze. Plzeňští kriminalisté zaznamenali další případy, kdy se podvodníci pod smyšlenou legendou snaží uskutečnit svůj lstivý plán.

weby na míru UNIWEB

Plzeňští kriminalisté v poslední době zaznamenali další případy, ve kterých šlo o podvodné jednání. Neznámý volající se představil jako ošetřující lékař příbuzného oslovené ženy, který měl způsobit dopravní nehodu. Pod záminkou smyšlené legendy, že příbuzný oslovených žen (ve věku od 66 do 87 let) se s majitelem poškozeného vozidla dohodl na finančním vyrovnání jako kompenzaci za následky dopravní nehody, požadoval určitou finanční částku, která mnohdy přesahovala více jak 100 000 korun.

"Z tohoto důvodu opětovně apelujeme na širokou veřejnost, aby si získanou telefonickou informaci obratem ověřila. V případě, že si nebudete jisti získanou informací a nebudete si ji moci prověřit nebo zjistíte, že se jedná o podvod, obratem zavolejte na bezplatnou linku 158. Tímto žádáme i rodinné příslušníky, aby zejména se svými babičkami i maminkami o takových způsobech podvodného jednání pohovořili v kruhu rodinném a z případného nebezpečí ztráty finančních úspor je tak vyvarovali. Nemůžeme však vyloučit, že se podvodníci nezaměří i na starší muže. I přesto, že nedojde k samotnému předání vylákaných finančních prostředků pachateli, je třeba takovouto informaci obratem podat na policii. Policisté jsou tu pro vás 24 hodin denně a 7 dní v týdnu," říká plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
sebevědomá fabia auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby