Pojďte na Poběžovicku putovat za orchidejemi, hadci a sleziníky

Poznejte v neděli 21. května 2023 od 9 hodin jedinečnou flóru a faunu Zeleného pásu v rámci výletu, který pořádá Centrum Bavaria Bohemia ve spolupráci s CHKO Český les a Mikroregionem Dobrohost.

obrázek: Pojďte na Poběžovicku putovat za orchidejemi, hadci a sleziníky

Ze zastávky vlaku v Poběžovic kolem opraveného židovského hřbitova se jde do přírodní rezervace Drahotínský les s ukázkou vzácných sleziníků. Poté lesem na Hvožďanskou louku, která je v tomto období často plná orchidejí. Odtud do osady Lačná k tůním a alejím. Z Lačné starou polní cestou do restaurace v Hoře Sv. Václava. Po občerstvení vede celkově 11km dlouhá trasa zpět do Poběžovic.

Putování bude simultánně tlumočeno. Registrace není nutná. Nezapomeňte si vzít vhodné oblečení pro dané počasí a turistické zásoby.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku
Další články