Policisté dohlíželi na kolejiště a železniční přejezdy

Během středy policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty provádějí na území kraje akci s názvem ŽELEZNICE.

SEO UNIWEB

Ta je zaměřená na kontrolu chování osob v prostoru železniční dráhy, zejména na vstupy do kolejiští a železničních přejezdů.  Akce měla zejména preventivní charakter, chtěli jsme upozornit účastníky silničního a železničního provozu na riziková chování, kterým ohrožují své životy. 

Osoba, která vstoupí do kolejiště v místě, kde je to zakázáno, se dopustí protiprávního jednání a za přestupek jí lze uložit pokutu až 10 000 korun.  Pro řidiče platí, že nesmí vjíždět na železniční přejezd, kdy je zapnuté světelné a výstražné znamení nebo jsou-li v pohybu či sklopeny závory. Řidiči, který nerespektuje toto ustanovení, hrozí pokuta od 2 500 do 5 000 korun, zákaz řízení až na 6 měsíců a je mu připsáno 7 bodů. Cyklistům může být uložena pokuta do 2 500 korun a chodcům do 2 tisíc korun. 

V Plzeňském kraji policisté dohlížejí na bezpečnost osob na 7 železničních zastávkách. Během ranních hodin 11 osob vstoupilo, respektive přešlo, koleje. Některé případy kolegové vyřešili domluvou, chodcům, kteří nerespektovali ani pokyny pracovníků SŽDC, uložili 6 blokových pokut v celkové částce 1500 korun. Další desítky lidí ale před vstupem odradila přítomnost policistů, protože na poslední chvíli do kolejiště nevstoupili. Všechny jsme upozorňovali na to, že porušují zákony, protože mnohdy si toho totiž někteří ani nebyly vědomi. 

Řidiče kontrolovali policisté na 13 vytipovaných přejezdech. V 19 případech zjistili, překročení povolené rychlosti, 6 řidičů oznámili správním úřadům a 13 uložili blokovou pokutu za 3 500 korun. Jeden motorista dokonce na železničním přejezdu předjížděl.

"Nerespektování zákazu vstupu do kolejiští či vjíždění na železniční přejezdy má mnohdy tragické následky, proto budeme v podobných akcích pokračovat. I přestože se jednalo o akci s preventivním charakterem, chceme, aby si lidé uvědomili, že takové chování tolerovat nebudeme," dodává mluvčí policie Martina Korandová. 


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb home restart 1
seo uniweb