Déle než jeden měsíc pátrali plzeňští policisté po pachateli, který pětadvacátý srpnový den přepadl na Husově náměstí v Plzni tehdy 13letou dívku. Pátrání nakonec nebylo bezvýsledné a přineslo své ovoce. Přepadení má podle všeho na svědomí 19letý mladík z Plzně, který teď čelí trestnímu stíhání pro trestný čin loupeže. Třináctiletá dívka seděla v inkriminovaný den kolem sedmé hodiny večer se svým stejně starým kamarádem na lavičce v parku na Husově náměstí. O šest let starší mladík přišel až k ní a požádal o zapůjčení prstýnku, který měla na prostředníčku levé ruky. Dívku zaskočila jeho neobvyklá prosba a prstýnek mu odmítla půjčit. Protivník ale patrně nechtěl ustoupit a rozhodl se, že k dosažení svého cíle použije násilí. Uchopil dívku za ruku, narovnal jí prostředníček a prstýnek jí násilím stáhnul. Dívka se nechtěla šperku jen tak vzdát. Proti jednání mladého muže se ohradila a chytila ho za ruku, ve které měl její majetek. Záhy ale pochopila, že proti přesile nic nezmůže. Nepřítel totiž napřáhl ruku zaťatou v pěst a naznačil úder. Okradená dívka se ještě snažila žádat o vrácení svého prstýnku po dobrém, ale neuspěla. Mladý Plzeňan odmítl šperk vrátit a utekl. Prvního října převzal z rukou policejního rady plzeňských kriminalistů usnesení o zahájení trestního stíhání a odešel domů. Je totiž stíhán na svobodě.