Policisté pátrají po falešném bankéři. Pomůžete jim?

Policisté obvodního oddělení Plzeň 4 vedou prověřování v případu podvodu, kterého se dopustil dosud neznámý pachatel tím, že prostřednictvím telekomunikačních sítí kontaktoval poškozenou ženu.


S tím, že je pracovníkem jedné bankovní společnosti a po poškozené žádal, aby uvedla peněžní ústav, u něhož má zřízený běžný učet. Poškozená mu tyto informace sdělila, kdy ji následně kontaktoval jiný pracovník banky, tentokrát pracovník takzvaného bezpečnostního oddělení, který jí sdělil, že její účet byl napaden hackery a přesvědčil ji, aby poslala částku ve výši 89 tisíc korun na číslo účtu, které jí nadiktoval.

Policisté se případem nadále zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a v rámci prověřování získali fotografie, na kterých je zachycená osoba důležitá pro trestní řízení.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni osobu identifikovat, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

foto: pčr

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq