Policisté po roce dopadli vraha z Bor

Po intenzivním prověřování obvinili dvaačtyřicetiletého muže, který tupým i ostrým nástrojem usmrtil v zalesněném porostu sedmačtyřicetiletého muže. Obviněný skončil ve vazbě.

První veřejné kluziště v Plzni

V září loňského roku, kdy byl v plzeňské městské části Bory poblíž fakultní nemocnice nalezen mrtvý muž, na jehož těle byly koronerem zjištěny známky cizího zavinění, krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Neznámý pachatel pravděpodobně v době od 17. září 2022 do 22. září 2022 v zalesněném porostu tupým i ostrým nástrojem napadl muže neznámé totožnosti, kdy útok směřoval do oblasti hlavy a zad zemřelého, a na následky poranění muž zemřel.

Kriminalisté tehdy provedli ohledání místa nálezu těla, zajistili kriminalistické stopy, nařídili soudní pitvu zemřelého. S ohledem na skutečnost, že zemřelý neměl u sebe žádné doklady, bylo prováděno šetření k ustanovení jeho osoby. Mrtvého se kriminalistům podařilo ztotožnit, jednalo se o sedmačtyřicetiletého cizince. Dále kriminalisté vyžádali znalecké posudky z několika odvětví. Vyhodnocovali podání vysvětlení osob, ale také kamerové záznamy. Dlouhodobým intenzivním a pečlivým prověřováním se jim podařilo ustanovit i osobu pachatele. Dne 29. září 2023 zadrželi v Plzni dvaačtyřicetiletého muže a obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se dopustil tím, že v úmyslu poškozeného usmrtit jej opakovaně udeřil tupým předmětem do hlavy a opakovaně ho bodl ostrým nástrojem, pravděpodobně nožem, do zadní strany hrudníku, čímž mu způsobil zranění takového rozsahu, že na místě zemřel.

Spolu se spisovým materiálem kriminalisté státnímu zástupci podali i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Vazební zasedání proběhlo v neděli 1. října 2023. Soudce rozhodl o vzetí obviněného do vazby, a tak byl ihned po ukončení jednání obviněný muž eskortován do věznice.

foto: pčr


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 03.10.2023 07:050 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby