Policisté u Hracholusek zkontrolovali 190 lidí, čtyřem rybářům zadrželi povolenky

Na Hracholuské přehradě na severním Plzeňsku prováděly o víkendu kontroly policie a rybářská stráž. Během soboty 18. července zkontrolovaly 190 lidí, z toho 62 cizinců. Za přestupky uložily pokuty a rybářská stráž zadržela čtyři povolenky. Hlídky řešily také neoprávněné parkování a oheň mimo vyhrazená místa a kontroly budou pokračovat.

obrázek: Policisté u Hracholusek zkontrolovali 190 lidí, čtyřem rybářům zadrželi povolenky

Na Hracholuské přehradě na severním Plzeňsku vyrazily o víkendu do terénu hlídky policie spolu s rybářskou stráží. Během soboty 18. července zkontrolovaly 190 lidí. Za několik přestupků byly uděleny sankce a čtyři rybáři přišli o povolenky k lovu.

Kontroly se podle policie netýkaly jen rybářů. Hlídky se zaměřily také na parkování u břehů, rozdělávání ohně a další chování v okolí nádrže. Akce proběhla v Plzeňském kraji v době, kdy k vodě míří nejvíc návštěvníků.

Kdo kontroloval rybáře a návštěvníky

Na místo vyjeli policisté z obvodních oddělení Nýřany a Město Touškov. Připojili se i kolegové z cizinecké policie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. V terénu s nimi spolupracovali členové rybářské stráže Českého rybářského svazu.

190 zkontrolovaných, 62 cizinců

Policisté zkontrolovali celkem 190 osob, z toho 62 cizinců. U lidí ze zemí mimo Evropskou unii se hlídky soustředily hlavně na doklady a legálnost pobytu.

Pokutu dostal jeden z kontrolovaných, protože u sebe neměl doklady. Policie to vyhodnotila jako porušení pravidel týkajících se pobytu cizinců v Česku.

Parkování na cizím pozemku a oheň mimo vyhrazené místo

Policisté řešili i čtyři další přestupky. Tři rybáři podle policie zaparkovali bez povolení na pozemku spravovaném Povodím Vltavy. V jednom případě někdo rozdělal oheň mimo místo k tomu určené.

V okolí nádrže dlouhodobě platí, že parkovat lze jen tam, kde je to vyznačené. Mimo kempy se nesmí tábořit ani bivakovat a oheň patří pouze na vyhrazená místa.

Čtyři povolenky rybářská stráž zadržela

Rybářská stráž při akci zadržela čtyři povolenky k lovu. Důvodem bylo porušení rybářského řádu. Policie uvedla, že kontrolní akce budou přes letní prázdniny pokračovat.

Co si u Hracholusek pohlídat

  • mějte u sebe doklady a potřebná oprávnění k rybaření,
  • parkujte jen na místech, kde je to povolené,
  • oheň rozdělávejte pouze tam, kde je to povolené,
  • respektujte pravidla kolem břehů a na pozemcích u nádrže.

V rubrice zprávy Plzeň sledujeme dění u vody pravidelně. V létě se podobné kontroly v Plzni a okolí objevují častěji, protože k přehradám míří výrazně více lidí.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články