Policisté v kraji nepustili přes okresy 1141 lidí

Kontroly související s mobilitou osob již na hranicích okresů nejsou.

weby uniweb

Od půlnoci na pondělí skončil v České republice nouzový stav a přestala platit některá vládní nařízení, která byla v souvislosti s epidemickou situací v naší zemi přijata. 

Od prvního března do dnešní půlnoci policisté podle mluvčí Pavly Burešové prováděli na celém území Plzeňského kraje kontroly dodržování vládních opatření, do kterých bylo zapojeno každý den okolo 220 policistů, přes 80 vojáků a více než dvě desítky příslušníků Celní správy ČR. Za uplynulých 6 týdnů tyto hlídky společně provedly 161 231 kontrol, v jejich souvislosti zjistily 4 045 případů porušení vládních nařízení a v 1 141 případech odepřely řidičům vjezd. S přihlédnutím ke konkrétním okolnostem vyřešili policisté většinu těchto přestupků s lidmi na místě domluvou, jen v ojedinělých případech uložili za jejich nedodržování příkazem na místě pokuty či přestupky oznámili na příslušné správní orgány k dalšímu projednání. V rámci prováděných kontrol se policisté rovněž zaměřili na jiná protiprávní jednání, jako byly např. přestupky v dopravě, a rovněž na vyhledávání trestné činnosti.

Z výše uvedených dat vyplývá, že nerespektování mimořádných nebo krizových opatření zjistili policisté v Plzeňském kraji pouze u 2,5 % ze všech kontrolovaných osob. "Chtěli bychom tedy v této souvislosti poděkovat veřejnosti za to, že většina kontrolovaných lidí dodržovala nařízená vládní opatření a nesnažila se je zbytečně obejít. Hlídky se v našem kraji setkávaly převážně s pochopením a nepříjemnosti či nevhodné chování od občanů byly jen ojedinělými záležitostmi, které byly následně bezkonfliktně vyřešeny.  Chtěli bychom poděkovat i těm z vás, kteří jste nám vyjadřovali svoji podporu a vlídným slovem zpříjemnili kolegům jejich službu. Poděkování patří i těm, kteří přijeli s teplým čajem, kávou nebo drobným pohoštěním za kolegy na pevná stanoviště a udělali jím tím radost. Podpory vás všech si velice vážíme," říká Burešová.

Závěrem je nutné vyjádřit poděkování i všem složkám, které se na kontrolách vládních opatření podílely, a jejichž personální posila policistům velmi pomohla. "Všem příslušníkům Armády ČR a příslušníkům celní správy, kteří spolu s námi prováděli kontroly, děkujeme za jejich spolupráci a aktivní nasazení. Několik společně strávených týdnů se jistě podepíše do roviny našich formálních i neformálních vztahů," dodává Burešová.

foto:pčr

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Poděkování pro zdravotní sestry

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby