Policisté v kraji si posvítili na autobusy

Jednalo se o kontroly zaměřené na dodržování rychlostních limitů a autobusy, které proběhly minulý týden. Bylo zkontrolováno 269 autobusů a jeden řidič autobusu měl pozitivní dechovou zkoušku s výsledkem 0,46 promile alkoholu v dechu.

Jarní servisní akce AUTO CB

První akce se uskutečnila v sobotu 10. února a policisté se zaměřovali především na řidiče překračující maximální povolenou rychlost jak v obcích, tak i mimo ně. Napříč celým krajem policisté zkontrolovali 201 vozidel a z toho 96 řidičů jelo příliš rychle. Šedesát čtyři se tohoto přestupku dopustilo v obci a 32 pak mimo ní.  Mezi další prohřešky řidičů patřil nevyhovující technický stav vozidla (9), neuhrazený dálniční poplatek (4) či telefonování za jízdy, kde se jednalo o 4 případy. Jeden řidič pak usedl za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Podruhé se dopravní policisté společně s obvodními vydali na naše silnice v pátek 16. února za účelem kontrolování autobusů, hlavně těch linkových. Z celkového počtu 443 kontrolovaných vozidel bylo právě autobusů 269. V jednom případě pak řidič autobusu řídil pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj vyšla s výsledkem 0,46 promile alkoholu v dechu. Jedná se tedy o přestupek, za který řidiči hrozí od správního orgánu zákaz řízení motorových vozidel na 6 – 18 měsíců a pokuta ve výši 7 000 – 25 000 korun. Dále policisté zaznamenali překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci (18x), nevyhovující technický stav vozidla (16x) a sedm řidičů osobních automobilů bylo v době jízdy pod vlivem alkoholu. Všichni byli v rovině přestupku, a tak byli oznámeni správnímu orgánu.

foto: pčr

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka