Policisté v únoru na Šumavě nacvičovali záchranu osob ze zamrzlé plochy. Video

Policisté si vyzkoušeli záchranu osoby jednak za pomoci svých vlastních sil nebo za využití různých pomůcek.


Na začátku měsíce února v Železné Rudě a jejím blízkém okolí proběhlo společné cvičení policejních instruktorů ze Školního policejního střediska a policistů Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, se zástupci Vodní záchranné služby ČČK Plzeň, které bylo zaměřené na záchranu osob ze zamrzlé plochy.

Policisté si vyzkoušeli, jak se správně pohybovat po nestabilní ledové ploše, jak reagovat při praskání a dalším prolomení ledu. Nejdůležitějším bodem cvičení byl nácvik, jak postupovat při záchraně osoby, která se propadla ledem a bojuje o svůj život. Policisté si vyzkoušeli záchranu osoby jednak za pomoci svých vlastních sil nebo za využití různých pomůcek, které mají některé hlídky ve svých vozidlech jako součást základní výbavy (například házecí lano či skládací žebřík). Během výcviku bylo připraveno několik variant modelových situací na záchranu osob, při kterých policisté museli využít různé postupy záchrany.

Součástí cvičení byla také odborná přednáška o poskytnutí první pomoci s důrazem na specifika u podchlazených osob, která byla prezentována a prakticky ukázána ze strany lékaře MUDr. Davida Šmída, Ph.D., primáře chirurgického oddělení z Nemocnice Stod. Policisté si dále prohloubili své znalosti v orientaci v lesním a těžko přístupném terénu, které budou moci využít při pátracích akcích po pohřešovaných osobách.

Všichni zúčastnění budou své nově nabyté zkušenosti získané společným cvičením předávat svým kolegům v rámci dalšího policejního vzdělávání a výcviku.

foto: pčr

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 17.02.2024 08:06
Video0 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka