Pomozte mapovat černé skládky

Středisko ekologické výchovy Ametyst mapuje černé skládky ve významných krajinných prvcích.

obrázek: Pomozte mapovat černé skládky
Středisko ekologické výchovy Ametyst mapuje černé skládky ve významných krajinných prvcích.
Významné krajinné prvky představují často poslední zbytky přírody ve městě. Patří sem i většina plzeňských parků a další plochy městské zeleně, které využívají obyvatelé Plzně ke každodenní rekreaci. Středisko ekologické výchovy Ametyst usiluje v rámci celoročního projektu o jejich ochranu a zlepšování stavu.
„Velkým problémem, který poškozuje přírodu ve významných krajinných prvcích v Plzni jsou černé skládky,“ řekla nám koordinátorka projektu Eliška Václavíková. Středisko ekologické výchovy Ametyst proto vyzývá všechny občany, kterým není lhostejný vzhled zelených ploch ve městě, kde žijí, aby se zapojili do monitoringu a lokalizace černých skládek na jejich území. Stačí poslat informaci o tom zda se ve vámi běžně navštěvovaném místě nachází černá skládka, případně stručně popsat kde a jakého je rozsahu. Zprávy posílejte e-mailem na adresu:eliska.vaclavikova@sev-ametyst.cz, případně poštou na adresu: SEV Ametyst, Koterovská 84, 326 00 Plzeň.
Na objevené černé skládky budou upozorněny příslušné úřady, široká veřejnost a skládky menšího rozsahu zlikviduje SEV Ametyst za pomoci dobrovolníků. První skládka na Košutce již byla zlikvidována v rámci tradiční akce Zelený víkend 11.4. Bližší informace o projektu najdete na www.sev-ametyst.cz.


Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články