Porota ocenila nejhezčí perníčky

Od středečního odpoledne jsou známy výsledky tradiční soutěže o nej… plzeňský perníček, kterou pořádá Pivovarské muzeum v Plzni.


Od středečního odpoledne jsou známy výsledky tradiční soutěže o nej… plzeňský perníček, kterou pořádá Pivovarské muzeum v Plzni.
Porota ve složení PhDr. Jindřiška Eliášková - manager Tourism & Heritage, Luboš Loose - šéfkuchař restaurace Na Spilce, Martin Stránský – herec rozhodně neměla lehkou práci. Do soutěže se přihlásilo celkem 31 soutěžících, z toho 6 dětí. Perníčků však bylo mnohem více, protože většina zúčastněných přinesla více než jeden výtvor, některé z nich byly dokonce trojrozměrné. Soutěžící zvolili nejrůznější náměty - zvířata, betlémy, vánoční a zimní motivy, některé perníčky dokonce nesly symboly Plzeňského Prazdroje. Všechny bez rozdílu se vyznačovaly dokonalým provedením.
Rozhodování poroty, která začala rokovat v 17 hodin, bylo proto velmi složité a trvalo více než hodinu. Všichni porotci vybírali svědomitě, šéfkuchař Luboš Loose dokonce přihlížel i k vůni. Porotci se shodli, že všechny perníky byly nádherné a originální. Ceny si nakonec odnesou následující výherci:

Kategorie dětí:
Eliška Rojíková (Ostrov nad Ohří) za rybičku
Všechny zúčastněné děti dostanou poukaz na prohlídku Pivovarského muzea a pivovaru pro dvě osoby a balíček s překvapením.
Výherkyně navíc obdrží zajímavou knihu.

Katorie dospělých:
Porota se rozhodla udělit dvě hlavní ceny a jednu mimořádnou cenu za speciální provedení.

Hlavní ceny:
Zdeněk Šibil (Hlohovčice) za perníkový betlém – oceněna byla krásná vánoční tématika, klasické, tradiční a typicky české pojetí i dokonalé provedení. Podle slov porotce Luboše Loose tento vítězný perníček i krásně voní.
Yvona Krajíčková (Plzeň) za kolekci perníčků s nejrůznější, převážně vánoční a zimní tematikou – porota ocenila mimořádné výtvarné cítění, dokonalé provedení a shodla se, že tyto perníčky jsou jako „pohlazení“. Zajímavostí je, že soutěžící Yvona Krajíčková přinesla své perníčky do soutěže až jako poslední.

Mimořádná cena:
Eva Kalčíková (Lhůta) za sérii perníčků s tématikou Plzeňského Prazdroje – brána pivovaru, kometa a sklenice Gambrinus – porota ocenila mimořádné provedení zejména po technické stránce, které se naprosto vymyká a odlišuje tuto sérii od všech ostatních perníků.

Ceny:
Všichni zúčastnění obdrží poukaz na prohlídku Pivovarského muzea a pivovaru pro dvě osoby.
Výherci dostanou dárkový poukaz Plzeňského Prazdroje v hodnotě 200 Kč, za který si mohou vybrat z nabídky v obchodech se suvenýry v Plzeňském Prazdroji a v Pivovarském muzeu. Navíc obdrží dárkové balení piva Pilsner Urquell a kalendář.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.12.2006 19:480 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq