Pouliční Fresh Air Gallery po dlouhé zimě ožívá

Pouliční galerie Fresh Air Gallery (FAG) v plzeňském podchodu v Resslově ulici obnovuje po dlouhé zimě svůj provoz dalším výstavním projektem. Úvodní letošní výstava se jmenuje „P.S.I“ a jeho autorkou je plzeňská výtvarnice a zároveň jedna z organizátorek projektu Hana Kršňáková. „Bylo pr...

weby uniweb

Pouliční galerie Fresh Air Gallery (FAG) v plzeňském podchodu v Resslově ulici obnovuje po dlouhé zimě svůj provoz dalším výstavním projektem. Úvodní letošní výstava se jmenuje „P.S.I“ a jeho autorkou je plzeňská výtvarnice a zároveň jedna z organizátorek projektu Hana Kršňáková.

„Bylo pro mne výzvou výtvarně pojednat takto velkou plochu (přes 20 m2). Zvolila jsem motiv psů, který na stěnách podchodu tvoří jakousi tapetu. Jednoduchý rukopis těchto kreseb vychází vstříc i dětskému divákovi“, říká o své práci autorka výstavy.
„Je to zajímavá zkušenost. Výstava se instaluje za plného provozu podchodu, kolemjdoucí často vystavené práce komentují, vyjadřují sympatie, nebo se tváří skepticky; každopádně o bezprostřední reakce není nouze, a to je na tom asi to nejlepší“ míní Kršňáková.

FreshAirGallery (FAG) zahájila svou činnost minulý rok za pomoci občanského sdružení Johan s úmyslem oživit nevzhledné prostředí podchodu. Orgamizátoři si jsou samozřejmě vědomi i úskalí, která taková uliční galerie má, a počítají s postupným překrýváním děl graffiti.Tomuto procesu se nebrání, naopak: nahlíží jej po výtvarné stránce jako zajímavý a osvěžující.

“Naším cílem je v prostorách podchodu zrealizovat 4 až 5 sérií výstav“, prozrazuje plány na letošní rok organizátorka Dagmar Štrosová.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
16.04.2010 06:010 +
 
auto cb zima 2021

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby