Přednáška se zaměří na Metternichovy stopy v Plasích

Západočeská galerie v Plzni zve na středeční přednášku připravenou v rámci doprovodného programu k výstavě Neoklasicismus mezi technikou a krásou. Pietro Nobile (1776–1854) v Čechách.

james bond net concert

Přednáška má název Metternichovy stopy v Plasích, koná se ve středu 22. ledna od 17 hodin v přednáškovém sálev plzeňské Pražské 13. Přednáší Stanislava Beránková (Klášter Plasy). 

Rakouský státní kancléř, diplomat a politik Klement Metternich ovlivňoval v 1. polovině 19. století dění v celé Evropě. Ale jak se jeho vliv projevil na jednom malém městě, na jeho příležitostném sídle a hospodářském zázemí v bývalém klášteře v Plasích? Jak se odrazil jeho vkus a pojetí reprezentace na jednotlivých stavbách klášterního areálu a v krajině na severu Plzeňska? A jak se vůbec tyto stopy v současnosti identifikují a poznávají? Jak můžeme kancléřův příběh číst v historických stavbách a interiérech?  Odpovědi na tyto otázky se pokusí rozkrýt tato přednáška.

Další doprovodný program k výstavě Pietro Nobile v Čechách:

30. ledna v 17 hodin – Komentovaná prohlídka s autorkou koncepce výstavy Taťánou Petrasovou

Kapacita je omezena, nutná předchozí rezervace na pokladně výstavní síně "13" (tel. 377 908 534, denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin).

4. února v 17 hodin – Zámek Kynžvart a jeho sbírky (přednáší Ondřej Cink, kastelán Státního zámku Kynžvart)


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
uniweb weby