Při akci Boss celníci zadrželi obchodníky s hašišem

Tento týden ukončilo protidrogové oddělení Celního ředitelství Plzeň akci proti skupině osob obchodujících s hašišem.

obrázek: Při akci Boss celníci zadrželi obchodníky s hašišem
Tento týden ukončilo protidrogové oddělení Celního ředitelství Plzeň akci proti skupině osob obchodujících s hašišem. V obchodu s hašišem bylo zapojeno celkem 5 osob. Nelegální činnost skupiny spočívala v přepravě hašiše z Holandska do Německa a následném prodeji hašiše na území SRN. Tři členy skupiny (2 Čechy z Plzně a 1 Marokánce) zadržela německá kriminální policie vloni v květnu při pokusu prodeje hašiše na území Německa.
Protidrogové oddělení CŘ Plzeň následně vypátralo kurýra, který z Holandska do Německa převezl 2 zásilky hašiše o celkové váze 2,5 kg a dodavatele hašiše, který celý obchod zároveň organizoval. Tito 2 muži byli v pondělí 31.1.2005 ráno zadrženi v Praze a Plzni zásahovou jednotkou celní správy a policií. Hlavní organizátor je 39 letý český obchodník s holandským nábytkem a kurýr je 21 letý barman z Plzně.
Soudce Okresního soudu Plzeň-město na oba včera uvalil vazbu. Jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Jako členům organizované skupiny působící ve více státech jim hrozí trest odnětí svobody 10-15 let.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články