Příměstské kempy v Techmanii budou letos zdarma

Plzeňská Techmania bude moci v době velkých, letních prázdnin realizovat oblíbené příměstské tábory pro děti a školní skupiny zdarma.

weby uniweb

Techmania zareagovala na výzvu MŠMT Letní kempy 2021, kterou ministerstvo vyhlásilo v návaznosti na zmírnění dopadu protikovidových opatření, kterým byli žáci ve školách více než rok vystaveni. Výzva se primárně zaměřila na snížení nerovností v přístupu ke vzdělávání a podporu duševního zdraví u dětí po období pandemie.

V těchto dnech Techmania obdržela oficiální vyjádření ministerstva, že naplnila podmínky pro udělení dotace a je tedy do programu podpory volnočasových aktivit pro tohle léto také zapojena.

Svým táborníkům bude tedy moci nabídnout realizaci oblíbených letních, příměstských kempů zcela ZDARMA.

„Je to skvělá zpráva, že se podařilo získat dotaci, která umožní dětem a školním skupinám pobyt na letních příměstských kempech v Techmanii zdarma. Zpráva určitě potěší zejména rodiče a učitele škol. Plná finanční podpora se vztahuje na kompletní program, včetně celodenní stravy.

Osobně jsem velmi ráda, že ministerstvo tento krok učinilo a například nám tak dalo prostor rozšířit naše standardní kempy také o upravené adaptační běhy pro školní skupiny a třídní kolektivy. Pobyt školní třídy v Techmanii bude pro děti jakýmsi stmelovacím týdnem, kdy jim společně strávený čas umožní opětovně posílit sociálnívztahy s vrstevníky a vzájemnou spolupráci. Navíc jim podnětné prostředí science centra umožní zábavným a nenásilným způsobem doplnit některé chybějící vědomosti. S tímto záměrem jsme se do výzvy ministerstva přihlásili. Mimořádná nabídka těchto letních kempů pro školní a jiné kolektivy bude školám nabídnuta jako možnost dohnat společně to, co jim distanční výuka neumožnila. A nemyslím jen znalosti a informace, ale zejména ten krásný čas, kdy se svými spolužáky během roku nemohly být. U nás v Techmanii se sicespousta nového naučí, ale určitě hravou a zábavnou formou. A právě to, že tyhle zážitky budou sdílet jako tým spolužáků a kamarádů, tak se to pro ně stane opravdickým prázdninovým zážitkem! Letní prázdniny mají pro děti být tím časem, kdy zažijí spousty krásnýcha nových zážitků, na které budou vzpomínat.“, dodává Kateřina Chábová, manažerka Techmania Science Center

Adaptační formát letních kempů by mohl být obzvláště zajímavý pro třídní kolektivy současných nebo budoucích prvňáčků. Tato skupina žáčků, neměla z důvodu covidové pandemie standardní možnost adaptovat se s novým kolektivem a svým třídním učitelem. Svůj školní rok prožili z velké části v online prostředí. Techmania by jim ráda umožnila své spolužáky přednovým školním rokem poznat více osobně a naživo!

Navíc kolektivům čerstvých absolventů z řad prvňáčků anebo prvňáčků budoucích bude poskytnuta poukončení adaptačního letního kempu permanentní vstupenka na celé první pololetí školního roku 2021/2022.
 
Od pondělí do pátku ve vybraných termínech si děti užijí bohatý program plný chytré zábavy. Dozví se mnoho zajímavých informací a poznají nové kamarády. Lektořiz Techmanie opět připravili pro letní táborníky skvělou nabídku tematicky zajímavých táborů. Každý si tedy může vybrat zaměření podle toho, co ho nejvíce baví. 
 
Děti, které se zajímají o nové technologie a baví je bádat, si na své určitě přijdou s táborovou výzvou STAŇ SE SUPERHRDINOU. Kdy budou společně s ostatnímisuperhrdiny bojovat proti živlům za pomoci moderních technologií a stanou se výzkumníky v biologické a chemické laboratoři.
 
Na své si přijdou také děti, které rády poznávají nová místa a cestují. Pro ty je jako ušitý tematický tábor CESTA PO EVROPĚ. Kdy poznají, jaké tradice a zvyky lidé napříč Evropou mají. Dále co je pro oblasti, kde žijí, typické i jakými jazyky se v jednotlivých zemích Evropy mluví. Program dětitaké seznámí s tím, co si vlastně mají představit pod Cíli udržitelného rozvoje OSN a jakým problémům a výzvám Evropané v poslední době čelí! 
 
https://techmania.cz/wp-content/uploads/2020/06/Auta_lode_roboti-400x250.pngDoprogramové nabídky táborů jsou rovněž pro velký ohlas z předchozích prázdnin zařazeny tematické turnusy TEORIE VELKÉHO TŘESKU, ZÁKLADNA MARS 1 anebo AUTA, LODĚ, ROBOTI.


james bond net concert

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Loop Jazz CLub

Hlavní zprávy

 

weby uniweb
uniweb weby