Příprava viktoriánů odstartovala zátěžovými testy

Ve čtvrtek 23. července odstartovala letní příprava FC Viktoria Plzeň. Hráči absolvovali zátěžové testy.

Jarní servisní akce AUTO CB

Mezi prvními z nich byly i dvě z posil – Filip Kaša a Miroslav Káčer, nechyběl samozřejmě ani Matěj Hybš.

Každý hráč se nejprve individuálně rozcvičil a zahřál, následně podstoupil zátěžový test. Připraveno bylo měření kloubových rozsahů, test funkčních pohybových vzorů či měření dynamické síly.

„Všechny tyto silové testy nám zjišťují asymetrie mezi jednotlivými nohami, případně riziko zranění. Na základě toho pak hráčům přizpůsobujeme individuální tréninkový program,“ vysvětluje Martin Kojnok, jenž měl testování na povel.

Na závěr na hřišti následoval běžecký test. „Tím sledujeme jejich aerobní vytrvalost, rychlost návratu a rychlost zotavení srdeční frekvence po zatížení,“ přibližuje kondiční specialista, na co se během testů zaměřuje.

Přetestování vždy probíhá jednou za 12 týdnů. Trenérům tyto údaje, jak již Martin Kojnok nastiňoval, vždy poslouží k tvorbě invidiuálních tréninkových plánů. „Chceme u hráčů odstranit riziko zranění, respektive je lépe připravit silově, aby pak zvládali zatížení na hřišti,“ říká. „Hráči už si na to navykli. Nyní jsme jim trochu změnili silové testy, ale všichni si s tím dokázali poradit,“ těší Martina Kojnoka.

Kromě zátěžových testů absolvují viktoriáni i povinné testy na COVID-19. Klub tak reaguje na aktuální situaci. „Hráče, celý realizační tým i všechny z klubu, kteří jsou s A týmem v kontaktu, necháváme otestovat. Stejný plán máme i před odjezdem na soustředění a před startem soutěže. Náklady na testy si hradí klub sám,“ vysvětluje mluvčí klubu Václav Hanzlík s tím, že i nadále jsou dodržována přísná hygienická opatření.

Kompletní tým se poprvé setká v pátek, kdy trenér Adrian Guľa naordinoval dvoufázový trénink.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 23.07.2020 20:350 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka