Prodejci stromků vyfasovali pokutu

Inspektoři plzeňské České obchodní inspekce (ČOI) udělili pokutu prodejci vánočních stromků v Klatovech a Sušici. Nabízel stromky v ceně za centimetr, ale metr měl rozdělen na deseticentimetrové díly. Podle kontrolorů zaokrouhloval ceny nahoru.


Inspektoři plzeňské České obchodní inspekce (ČOI) udělili pokutu prodejci vánočních stromků v Klatovech a Sušici. Nabízel stromky v ceně za centimetr, ale metr měl rozdělen na deseticentimetrové díly. Podle kontrolorů zaokrouhloval ceny nahoru, a tak mu ve středu i dnes uložili pokutu po 5000 korunách. Prodejce ji na místě uhradil. Řekl to ředitel plzeňské ČOI Václav Havlík.
Prodej mu pracovníci ČOI nemohli zakázat, neboť nejde o nebezpečný výrobek. "Stanovení ceny v centimetrech není protizákonné. Může ji mít i v milimetrech. Musí mít ale milimetrové měřidlo a před zahájením jednání o koupi stromku musí cenu zákazníkovi vynásobit," uvedl Havlík.
Kontroloři se sami na místě přesvědčili, že prodejce zaokrouhluje ceny nahoru. "Měl to dobře vymyšlené," uvedl Havlík. Podle něj si tak touto fintou přišel na tisíce korun navíc. Nejlevnější smrky prodává například v ceně 1,50 koruny za centimetr, další druhy až za 3,50 Kč/cm. Nad pultem má uvedeny pouze ceny v centimetrech.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 23.12.2006 15:370 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq