Kraj propaguje skvělé jídlo

Plzeňský kraj je plný šikovných farmářů, pekařů, uzenářů a dalších řemesel, která nám umožňují vybírat si na náš stůl kvalitní lokální potraviny vyráběné s láskou v okolí našeho domova.


Nový projekt Skvělé jídlo z Plzeňského kraje má za cíl představit tyto konkrétnídrobné výrobce a dodavatele v našem regionu.

„Podpora živého venkova je jednou z našich dlouhodobých priorit. Aktivity, které představí kvalitníregionální výrobky přímo v místě jejich vzniku na vesnicích a farmách v Plzeňském kraji, protovždy vítáme a s radostí se na nich podílíme. Navíc věřím, že díky tomuto projektu dokážemepřilákat do našeho kraje i návštěvníky z jiných regionů, kteří vyhledávají zejména v této době protrávení volného času místa mimo města s nabídkou místních specialit,“, říká o projektu IvoGrüner, náměstek hejtmana PK pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky.

Podrobněji přibližuje projekt jeden z hlavních tvůrců, Tomáš Popp ze sdružení Envic: „Celouřadu let usiluji o to, aby místní v regionu měli příležitost koupit si kvalitní jídlo od lokálních sedlákůa farmářů. Snahou tohoto nového projektu, který vznikl ve spolupráci s Plzeňským krajem, je ještěvíce přiblížit konkrétní šikovné lidi veřejnosti a ukázat, že opravdu máme v našem kraji conabídnout! Pokud osobně známe svého dodavatele lokálních potravin, můžeme se snadnopřesvědčit, s jakou láskou a péčí své produkty připravuje.“

Nová publikace Skvělé jídlo z Plzeňského kraje prezentuje moderní formou konkrétní místnívýrobce. Součástí je popis místa, adresa i odkaz na webové stránky. Pro lepší orientaci v knizenajdeme i mapky, pořízeny byly také nové fotografie, které Plzeňský kraj bude využívat propropagaci místních farem a podniků. Dvě nová videa Minipivovary Plzeňského kraje a FarmářiPlzeňského kraje dokazují, že nabídka v našem kraji je opravdu bohatá a představují rodinnéfarmy, pekařství, uzenářství, pražírny kávy, moštárny, rybářství a mnoho dalších lokálních výrobců.„Projeli jsme celý Plzeňský kraj a vybrali jsme jen podniky produkující skutečně fajnové jídlo aprodukty. Z videí mám upřímnou radost, vznikly kvalitní krátké filmy podpořené nezaměnitelnýmhlasem herce Martina Stránského, které může kraj spolu s dalšími partnery hrdě využívat kpropagaci“, doplňuje Tomáš Popp.

Všechny nové materiály představují malé výrobny, velmi často postavené na rodinné tradici, kterázavazuje produkovat a připravovat skutečně kvalitní jídlo. I díky zájmu lidí a možnosti prodávat svéprodukty nám v Plzeňském kraji rostou nové farmy, sýrárny, pekařství iuzenářství. „Jsme rádi, že můžeme pozorovat zvyšující se zájem odmístních spotřebitelů o výrobky z regionálních farem a podniků. Ať užjde o prodej na farmářských trzích, ve farmářských obchodech nebospecializovaných malých prodejnách s lokálními produkty, které sev našem kraji skvěle zabydlely. Těšíme se, že díky nové publikaci afilmům nás třeba navštíví naši podporovatelé i přímo u nás na farmě“,doplňuje Dana Bělová z Kozí farmy Dřevec.


ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka