První ročník Půlmaratonu Plzeňského kraje přivítal téměř tisícovku běžců

První ročník běžeckého závodu Půlmaraton Plzeňského kraje v sobotu za slunného počasí přivítal téměř tisícovku běžců a další stovky návštěvníků, kteří využili bohatý doprovodný program.

Areál Škodaland v Plzni- Liticích ožil již ranními Dětskými běhy, kdy nejmenší sportovci změřili síly na tratích 100, 400, 800 a 1200 metrů. Poté pro ně bylo připraveno malování na obličej nebo skákací hrad či Dětský svět Lvíček.

V 11 hodin pak odstartoval hejtman Václav Šlajs výstřelem z pistole nejdelší trasu, po ní pak Krajskou pětku a desítku.

Na tratích Krajské pětky, desítky a Půlmaratonu se sešlo 919 běžců, z toho 491 jich zaběhlo trať nejdelší.

Nejrychlejším mužem na Krajské pětce byl Jaroslav Šmíd s časem 21:19. Mezi ženami zvítězila Anna Čapíková s časem 22:47. Krajskou desítku mezi muži vyhrál Pavel Karlíček s časem 38:32, ženám kralovala Anna Ulrychová s časem 42:01.

Půlmaratonci měli mezi sebou ale i zkušené běžkyně, v kategorii žen nad 55 let skvěle zaběhly 66letá Daniela Brabcová a 58letá Alena Borecká. Celkovou vítězkou mezi ženami byla Eva Potůčková s časem 1:36:47. Muže opanoval Nobuyuki Yamaguchi s časem 1:19:42.

Po vyhlášení vítězů všech tratí se uskutečnilo také losování o hodnotné ceny.