Emily se narodila minutu po půlnoci, v krajských nemocnicích byl první Martin

Prvními novorozenci, kteří se narodili v tomto roce v nemocnicích vlastněných Plzeňským krajem, jsou Martin, Vít, Ota a Viktorie. Ve FN Plzeň je ale předstihla Emily.

weby uniweb

31.prosince 2021 bylo  v porodnici FN Plzeň hodně živo, tento den  zde maminky přivedly  na svět 15 novorozenců. Prvním miminkem letošního roku je krásná holčička  Emily, která  se narodila  1 minutu po půlnoci. 1.1. 2022 v  00:01 přišla na svět Emily s mírami 3080 gramů a 48 centimetrů. Je druhým miminkem mladé maminky a brzičko odjedou za svou rodinou do Aše. V roce 2021  přišlo ve FN Plzeň 3 338 novorozenců, z toho 1 720 chlapečků a 1 618 holčiček.  V celkovém součtu je to o 54 dětí více než v roce 2020.

První letošní děti v krajských nemocnicích přišly na svět hned 1. ledna a všichni o trochu dříve, než rodiče původně plánovali. Důležité ale je, že děti i maminky jsou zdravé. Rodičům děkujeme za důvěru a přejeme všem, aby jim noví členové rodiny dělali samou radost. 

Vůbec prvním letošním novorozencem v krajských porodnicích byl Martin Matějka. Narodil se 56 minut po silvestrovské půlnoci v Klatovech. Možná právě oslavy Nového roku způsobily, že přišel na svět dva dny před plánovaným termínem. „Ještě před půlnocí jsme byli doma a slyšeli první petardy a ohňostroje,“ popisuje maminka Petra, jak trávili silvestra. „Při tom mne začalo trochu bolet břicho a protože jsme z Klatov a do porodnice to máme kousek, tak jsme prostě sedli do auta a jeli.“ O pár minut později byl Martin na světě. Při narození vážil 3240 gramů a měřil 49 centimetrů. Tatínek Radek byl u porodu.

Po půl čtvrté ráno se rovněž v Klatovech narodil i Vít Haidinger z Kolince u Klatov. Pro rodiče Renatu a Karla trochu překvapivě. Narození totiž očekávali až v druhé polovině ledna. „Už večer jsem ale ucítila, že se něco děje. Když se to stupňovalo, vyrazili jsme do porodnice.“ Tatínek u porodu nebyl. Zůstal doma s Vítkovo čtyřletou sestrou Zuzankou.

Prvním novorozencem ve Stodské nemocnici je v letošním roce Ota H. Také on měl původně přijít na svět až v druhé polovině ledna. Začal o sobě dávat ale pořádně vědět už ve čtvrtek a narodil se nakonec v sobotu 1. ledna v 9:45. Kromě rodičů Erika a Barbory se na něj těšil i dvouletý bráška Josef.

První holčičkou v krajských nemocnicích je Viktorie Janovová. Narodila se 1. ledna v 15:35 v Domažlicích. Také její rodiče Sabina a Nikolaj z Tachova očekávali narození třetího potomka a první holčičky až o týden později. Signály blížícího se porodu se ale začaly o objevovat na Nový rok ráno.

Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby