Putovní výstavu krajské soutěže Stavba roku hostí Stod

Putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 doputovala do města Stod. Během následujících dvou týdnů si můžete prohlédnout výstavní panely se všemi 40 přihlášenými stavbami do letošního ročníku soutěže v prostorách stodské radnice.

potisk adapt print

Město Stod získalo nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 za rozšíření základní školy v Hradecké ulici. Nominace byla udělena za navrácení půvabu původní školní budově a zároveň za dostavbu výrazově zcela odlišného nového pavilonu.

Putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 bude od 2. do 14. listopadu 2021 k vidění ve městě Stod. V prostorách tamní radnice si mohou nejen návštěvníci Stodu prohlédnout na výstavních panelech všech 40 přihlášených staveb do letošního ročníku soutěže.

Město Stod získalo nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 za navrácení půvabu původní školní budově a zároveň za dostavbu zcela odlišného nového pavilonu. Jedná se o zdařilou rekonstrukci staré budovy, které byl citlivě vrácen původní vzhled. Navazující dostavba uchvátí svým řešením zejména pohledem ze zahrady, účelně se vyrovnává se svažitým terénem a vhodně propojuje jednotlivé části školy.

„Jsme moc rádi, že jsme sehnali finanční prostředky a dokázali jsme zrekonstruovat, jak starou budovu, tak postavit novou přístavbu základní školy. Pro děti byly vybudovány nové moderní učebny včetně nové jídelny, která umožňuje žákům prvního stupně se naobědvat ve stejné budově, aniž by museli přecházet do budovy jiné,“ řekl Bc. Jiří Vlk, starosta města Stod.

Po 14. listopadu bude putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 k vidění v Železné Rudě, kde bude 13 výstavních panelů umístěno v prostorách Enviromentálního centra. Následně poputuje do Klatov.

Putovní výstava Stavba roku Plzeňského kraje 2020
Město Stod, v prostorách radnice, nám. ČSA 294, Stod
1. 11. – 14. 11. 2021


Přehled cen a oceněných staveb v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020

Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020
Mariánská Týnice – dostavba východního ambitu
Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 je udělen za mimořádný investorský počin a za dokončení obnovy jedné z nejvýznamnějších architektonických památek. Významné ocenění patří rovněž mimořádně příkladnému řemeslnému a výtvarnému řešení.

Kulturní centrum – Pivovar Domažlice
Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 je udělen za dokonalé skloubení funkčnosti a moderního řešení stavby vzhledem k jejím památkovým hodnotám a stávajícímu urbanistickému řešení.

Atriový dům ve svahu, Plzeň
Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 je udělen za inovativní a mistrovské zvládnutí vnitřní prostorové organizace rodinného domu. V tom smyslu je objekt ve svahu významným obohacením typologie bydlení. A v neposlední řadě jedno z nejdůležitějších kritérií – obyvatelé domu jsou nadšeni a maximálně spokojeni s jeho řešením pro každodenní život vícečlenné rodiny.  

Cena poroty
Rezidence Klostermann a Javor, Železná Ruda
Cenu poroty v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje získává za komplexní přístup k úpravě centrální části, a především za nastartování pozitivní změny tohoto významného sportovního a turistického střediska na česko-německé hranici.

Čestné uznání poroty
Revitalizace jezuitského kostela v Klatovech
Čestné uznání poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje získává za důslednou a řemeslně poctivou rekonstrukci majestátní barokní stavby.

Bytový dům Svornost, Plzeň
Čestné uznání poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje získává za měřítkově úměrné doplnění zástavby, zeleň ve vnitrobloku, která není stále ještě standardem, a střídmou a přesto pohledově výraznou architekturu.

Revitalizace Divadelní ulice v Klatovech
Čestné uznání poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje získává za promyšlený návrh a realizaci dalšího nepřehlédnutelného veřejného prostranství v centru, které funkčně i prostorově doplňuje možnosti kulturního života města.

Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
Prodloužení tramvajové trati na Borská Pole, Plzeň
Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získává za dynamičtější zpřístupnění důležité městské čtvrti, kde se nachází univerzitní a průmyslová zóna, a za profesionální koordinaci jednotlivých technických oborů. Výstavba tramvajové trati významně doplnila dopravní vazby ve městě.

Cena hejtmanky Plzeňského kraje
Revitalizace NKP Vodní Hamr Dobřív
Cenu hejtmanky Plzeňského kraje získává za následováníhodnou rekonstrukci vedoucí k záchraně výjimečného objektu, zachování jeho funkce a umožnění prezentace zručnosti našich předků dalším generacím.

Cena primátora města Plzně
Rekonstrukce víceúčelového sálu SOUE v Plzni
Cenu primátora města Plzně získává za kultivované a soudobé řešení fasády, ozvláštněné nočním podsvícením, rovněž za výrazné interiérové úpravy a vytvoření důstojného nástupního prostoru.

Cena Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji
Bytový komplex Panorama Plzeň
Cenu Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji získává za architektonicky i urbanisticky komplexní řešení obytného souboru, který oslovuje svou působivou vlídností.

Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví
Bytový dům Otýlie Beníškové 16 a 18 v Plzni
Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví získává za estetické pozdvižení stávající městské třídy vytvořením nového obytného celku a za technicky náročné řešení zázemí v podzemních částech stavby.

Cena veřejnosti
Prodloužení tramvajové trati na Borská Pole, Plzeň

Poznámka redakce: Zemní kabelové šachty Langmatz doporučujeme jako chytré řešení inženýrské výstavby ve městech.

SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.11.2021 10:050 +
 
Auto CB - Škoda Kamiq

Hlavní zprávy

 

Nové Sandero Stepway Dacia
uniweb weby