Rabí zve v sobotu na vánoční Večery při svíčkách

V sobotu 18. prosince pořádá hrad Rabí pro všechny romantické duše akci nazvanou Vánoce na hradě aneb Večery při svíčkách. Vánoce na hradě jsou určené pro všechny, kteří se chtějí v předvánočním čase zastavit a vychutnat si atmosféru přicházejících svátků. Rozsáhlá zřícenina Rabí v pošumavské k...


V sobotu 18. prosince pořádá hrad Rabí pro všechny romantické duše akci nazvanou Vánoce na hradě aneb Večery při svíčkách.
Vánoce na hradě jsou určené pro všechny, kteří se chtějí v předvánočním čase zastavit a vychutnat si atmosféru přicházejících svátků. Rozsáhlá zřícenina Rabí v pošumavské krajině působí majestátně a osvětlená jen ohni až magicky. Mimořádné prohlídky hradu při svíčkách startují v 16.30 a končí deset minut po sedmnácté hodině, objednané skupinky jdou vždycky po deseti minutách. Svíčky ale nebudou vpodvečer na Rabí jediným zdrojem světla. O to se postarají i velké ohně na nádvoří. Ty také hřejí, takže prokřehlí návštěvníci si právě u nich mohou vychutnat čaj nebo svařené víno. Prohlídky mají i typické téma. Příchozí se dozvědí, jak se slavily Vánoce ve středověku. Hlavním bodem programu sobotního odpoledne a večera ale bude koncert. Ten hostí hradní konírna od 18 hodin. Michal Hromek a Kateřina Doležalová přednesou Barokní hudbu Británie, tedy alžbětinské písně a lidové balady.
Na prohlídky při svíčkách je třeba se objednat, kontakt najdete na webových stránkách hradu Rabí.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
17.12.2010 14:100 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq