Radní Charvát figuruje na seznamech StB

Čtyřiačtyřicetiletý plzeňský radní za ODS Miroslav Charvát figuruje na seznamech StB jako agent vojenské kontrarozvědky. Špionem s krycím jménem Leoš byl Charvát prý podle seznamů od roku 1986.


Čtyřiačtyřicetiletý plzeňský radní za ODS Miroslav Charvát figuruje na seznamech StB jako agent vojenské kontrarozvědky. Píšou to dnešní Blesk, západočeské vydání Deníku i regionální Mladá fronta Dnes. Charvátovu reakci listy nezískaly.
Špionem s krycím jménem Leoš byl Charvát podle seznamů od roku 1986, uvedl Blesk. Vojenská kontrarozvědka byla součástí StB.
Plzeňská ODS dnes projedná návrh na rezignaci Charváta z městské rady, kde má na starosti nakládání s majetkem. Otazník visí nad jeho setrváním v zastupitelstvu. Charvát, bývalý voják v hodnosti majora, který působil i v mezinárodních mírových silách v Bosně a Hercegovině, byl na pátém místě kandidátky ODS, do níž vstoupil až letos v létě.
Všichni kandidáti ODS do komunálních voleb museli předložit čisté lustrační osvědčení. Charvát ho ale nikdy nepředal. V době, kdy to měl učinit, byl nemocný. Předložil pouze čestné prohlášení, že nespolupracoval s StB a navíc tvrdil, že ho prověřil Národní bezpečnostní úřad. "Slíbil, že lustrační osvědčení dodá později. Přitom dobře věděl, že to nemůže splnit," řekl Blesku zdroj z ODS.
Seznam agentů vojenské kontrarozvědky je veřejně přístupný na webových stránkách ministerstva obrany. ODS tvrdí, že o problému ví jen pár dnů.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.12.2006 16:310 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq