Radní Charvát rezignoval na své funkce

Čtyřiačtyřicetiletý plzeňský radní za ODS Miroslav Charvát, který figuruje na seznamech StB jako agent vojenské kontrarozvědky, ve čtvrtek odpoledne rezignoval na svoji funkci uvolněného člena rady. Kromě toho odstoupil také z majetkové komise města.


Čtyřiačtyřicetiletý plzeňský radní za ODS Miroslav Charvát, který figuruje na seznamech StB jako agent vojenské kontrarozvědky, ve čtvrtek odpoledne rezignoval na svoji funkci uvolněného člena rady. Kromě toho odstoupil také z majetkové komise města, řekla mluvčí magistrátu Zdenka Kubalová.
V odůvodnění podle ní uvádí, že jeho "setrvání ve zmiňovaných funkcích by mohlo být důvodem pro poškozování dobrého jména zaměstnanců magistrátu města Plzně a Občanské demokratické strany".
Charvát, který měl jako radní na starosti nakládání s majetkem, byl bývalým vojákem v hodnosti majora a působil i v mezinárodních mírových silách v Bosně a Hercegovině. Byl na pátém místě plzeňské kandidátky ODS, do níž vstoupil až letos v létě.
"Byl jsem o tom od pana Charváta informován. Jeho krok je správný," řekl předseda plzeňské ODS Miroslav Levora. Rezignaci měla Charvátovi doporučit mimořádná oblastní rada ODS, svolaná na čtvrtek na 18:00. "Budeme o celém problému oblastní radu informovat. Nebudeme se ale zabývat náhradou za pana Charváta," uvedl Levora. O tom rozhodne až řádná oblastní rada v polovině ledna. Podle všeho nebude ODS jednat ani o tom, zda má Charvát zůstat v městském zastupitelstvu.
Všichni kandidáti ODS do komunálních voleb museli předložit čisté lustrační osvědčení. Charvát ho ale nikdy nepředal. V době, kdy to měl učinit, byl údajně nemocný. Předložil pouze čestné prohlášení, že nespolupracoval s StB a navíc tvrdil, že ho prověřil Národní bezpečnostní úřad. "Považuji to za svoji chybu," řekl Levora. Dodal, že mu Charvát řekl, že se cítí nevinný a podal žalobu na stát.
Informaci o spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou, která byla součástí StB, přinesla média. Podle nich byl Charvát špionem s krycím jménem Leoš od roku 1986. Seznam agentů vojenské kontrarozvědky je veřejně přístupný na webových stránkách ministerstva obrany. ODS tvrdí, že o problému ví jen pár dnů.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.12.2006 20:33



0 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq