Radní schválili smlouvy k prostorám pro vzdělávání dětí válečných uprchlíků

Radní města Plzně schválili uzavření smluv k výpůjčkám prostor v několika plzeňských budovách. Vznikne v nich zázemí pro předškolní vzdělávání ukrajinských dětí.

weby uniweb

To je nutné vytvořit v souvislosti s příchodem uprchlíků z Ukrajiny. Radní projednali prostory pro 78., 64., 24. a 38. mateřskou školu. Město se tímto snaží zajistit dostatek místa a komfortu pro děti Plzeňanů, jež navštěvují městské mateřinky, stejně tak ale připravit i vhodné prostředí pro děti utíkajícími před válkou. Nejvíce míst připravily školky ve druhém, třetím a čtvrtém městském obvodu.

„Například pro 24. mateřskou školu zajistíme prostory v bývalé provozovně Čedoku v Sedláčkově ulici a dále také v objektu bývalého kulturního domu Peklo. Vznikne v nich potřebné zázemí pro vzdělávání dětí ve věku od 3 do 6 let, jež se svými rodiči uprchly z Ukrajiny,“ uvedl náměstek pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem David Šlouf. 

Kolik přesně ukrajinských dětí bude do školek v Plzni přijato, ukáží až zápisy, které se pro děti uprchlíků konají 11. a 12. července. Přijímání ukrajinských dětí nebude na úkor dětí Plzeňanů a město garantuje po ukončení zápisů přijetí všech dětí s trvalým bydlištěm v Plzni od věku čtyři a více let, na většině obvodů pak i dětí tříletých. Dále budou děti plně tříleté, které nebyly přijaty při jarních zápisech, stejně jako v minulých letech, postupně přijímány na dodatečně uvolněná místa, a to až do konce srpna.

Schváleno bylo uzavření smluv k prostorám na adresách:
    • Lidická 3 pro 78. mateřskou školu Plzeň,
    • Školní 1. pro 64. mateřskou školu Plzeň
    • Sedláčkova 10, Sedláčkova 12, Prešovská 10 a Pobřežní 10 pro 24. mateřskou školu Plzeň
    • Koterovská 150 pro 38. mateřskou školu Plzeň


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby