Realita kybersvěta v Plzni upozorní na nebezpečí číhající na děti

Případů společensky škodlivých jednání v kyberprostoru, kterými jsou nejčastěji ohroženy děti a mladiství, je stále víc.


Magistrátní odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení připravil společně s neziskovou organizací Point14 a Týmem pro mládež Plzeň – město projekt Realita kybersvěta. Jeho smyslem je zážitkovou a interaktivní formou zvýšit povědomí dospělých o závažnosti společensky škodlivých jednání spojených s kyberprostorem.

„Rodiče si bohužel často neuvědomují závažnost jednání svých dětí v kyberprostoru, které s sebou nese mnoho nástrah a nebezpečí. Je důležité přiblížit dospělým možné nástrahy, které moderní doba informačních technologií přináší. Porozuměním souvislostem, pocitům a důvodům konkrétního jednání dětí v prostředí sociálních sítí může rodič včas zasáhnout a předcházet tak tragickým událostem, které jsou s kyberšikanou a dalším společensky škodlivým jednáním spojeny,“ řekl radní pro oblast bezpečnosti města Plzně Martin Zrzavecký.

„Prostředí kybersvěta má dnes už svou vlastní terminologii, která se neustále vyvíjí. Proto jsme už v rámci propagace projektu připravili kampaň, která seznamuje širokou veřejnost s některými stěžejními tématy, jež souvisí především s kyberšikanou. Krátká videa, která město Plzeň sdílí na svém facebookovém (Plzeň – oficiální stránky města) a instagramovém (plzen.eu) profilu názorně vysvětlují nebezpečné jevy, se kterými se děti i dospělí mohou v kyberprostoru setkat,“ vysvětlil vedoucí magistrátního odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Aleš Průša.

Projekt bude zahrnovat celkem tři hlavní aktivity – sociálně preventivní výstavu, divadelní představení a edukativní interaktivní seminář, které na sebe budou vzájemně navazovat. „Divadelní představení divákům ukáže, jak si typická současná rodina dokáže, či nedokáže poradit s kyberšikanou jednoho ze svých členů. Následný seminář pak pomůže návštěvníkům toto téma vstřebat a zpracovat, prostor bude samozřejmě i na dotazy,“ upřesnila Andrea Gregorová z pořádajícího magistrátního odboru.

Vernisáž výstavy, která bude zahrnovat vedle zajímavých informací z oblasti kyberprostoru také ukázky vývoje výpočetní a komunikační techniky, proběhne ve čtvrtek 17. října 2019 v prostorách DEPO2015 a následně bude volně přístupná po dobu jednoho měsíce. Navazující projektové aktivity, divadelní představení společně s edukativním seminářem, které jsou určeny pro rodiče a děti od 15 let, budou probíhat každou neděli od 20. října do 10. listopadu 2019 vždy od 10–12 hod a od 15–17 hod. Kapacita je 30 míst, z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci předem na mobilním čísle 602 214 951 nebo na email gregorova@plzen.eu. Vstup je zdarma.

„Projekt Realita kybersvěta se podařilo zrealizovat především díky podpoře Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu prevence kriminality na rok 2019 a my doufáme, že se díky němu alespoň v Plzni podaří naše děti v prostředí kybersvěta lépe ochránit,“ doplnil Aleš Průša.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
clio auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb