Ředitel školy v Hošťce je obviněn

Čtyřicetiletého ředitele základní školy v Hošťce na Tachovsku Jána Macáka obvinili policisté ze zpronevěry peněz na chod školy.


Čtyřicetiletého ředitele základní školy v Hošťce na Tachovsku Jána Macáka obvinili policisté ze zpronevěry peněz na chod školy. Hrozí mu až tři roky vězení, řekl dnešnímu deníku Právo tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže.
Macák letos od září do prosince vybral z bankovního konta i ze školní pokladny celkem 385.000 korun a použil je pro svoji potřebu. Zastupitelé obce teď stěží shánějí rezervy z rozpočtu obce, aby školu nemuseli zavřít. Šlo o peníze na provoz školy, platy učitelů, stravné a školné dětí.
"Co s těmi penězi udělal, nevíme. Žádné jsme u něho nenašli. Sám při výslechu nevysvětlil motiv svého počínání," dodal Kníže. Macáka, který je původem ze Slovenska, vedení obce už odvolalo z funkce.
Sám se přišel udat, že peníze vzal. Jako důvod neoficiálně uvedl, že měl podezření na závažnou nemoc a chtěl si prý ještě něco užít do konce života.
"Musíme najít rezervu v rozpočtu, než v lednu pošle škole nějaké peníze krajský úřad," řekla starostka Hana Sojková. Obec nenechá školu zkrachovat.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
22.12.2006 17:250 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq