Regionální sportovní akademie dostanou dotace

Město Plzeň poskytne dotace na provoz v roce 2021 sedmi regionálním sportovním akademiím, jež se v Plzni věnují sportujícím dětem a mládeži.

weby uniweb

Rozdělí jim celkem 11,3 milionu korun. Peníze půjdou z rozpočtu Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně. Návrh radních musí ještě schválit zastupitelé.

„Město Plzeň na základě platné Koncepce sportu města Plzně dlouhodobě podporuje provoz regionálních akademií. Vzájemná spolupráce byla stvrzena memorandem, a to mezi městem Plzní, Plzeňským krajem a daným svazem. Všechny subjekty podaly žádost o finanční podporu na provoz, poté je posoudila Komise pro sport a mládež Rady města Plzně a doporučila udělit dotace všem žadatelům v navrhovaných částkách,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má sport ve své gesci.

Nadační fond regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje, jenž podporuje město Plzeň od roku 2015, má obdržet 2,9 milionu korun. Nadační fond Regionální plzeňské hokejové akademie má dostat 2,9 milionu korun a Nadační fond Regionální plzeňské tenisové akademie pak 1,2 milionu korun. S oběma město spolupracuje od roku 2017, od roku 2019 pak s triatlonovou akademií pod subjektem Triatlon Plzeň, z. s. a házenkářskou akademií pod subjektem Nadační fond na podporu Plzeňské házené. Triatlonová akademie podle návrhu radních získá 850 tisíc korun a házenkářská 1,45 milionu korun.

„Loni bylo podepsáno memorandum o Atletické akademii v rámci Atletického klubu Škoda Plzeň z. s. Ta na provoz letos obdrží 1,2 milionu korun. V roce 2021 nově město zařadilo mezi akademie RGA – regionální golfovou akademii, z. s., kterou město podpoří 800 tisíci korunami. S touto akademií bude memorandum teprve podepsáno, a to nejpozději v den podpisu dotační smlouvy,“ doplnil vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

weby uniweb
uniweb weby