Rekonstrukce technologického parku TechTower v Plzni jde do finále

Jedinečný technologický park TechTower v Plzni ve Světovaru se pomalu začíná chystat na nové nájemníky. Rekonstrukce areálu, jedna z aktuálně největších investičních akcí města Plzně, jde podle plánu.

weby na míru UNIWEB

První objekt bude dokončen v červnu, od září se chystá jeho otevření – jde o bývalou vilu s kancelářemi, prostory pro správce a mateřskou školou. Na podzim se uskuteční i předání největší budovy bývalých ležáckých sklepů. V současné době má město zarezervovánu téměř polovinu unikátních prostor, které nabídnou kromě kanceláří i prototypové prostory s moderním vybavením, konferenční zázemí, laboratoře včetně vodní nádrže, zasedací místnosti a další. Celkem nové plochy tvoří deset tisíc metrů čtverečních. Svoje brány technologický park otevře v únoru příštího roku.

Na projekt za 720 milionů korun včetně DPH získala Plzeň příspěvek z fondů Evropské unie ve výši 181 milionů korun prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci dotace z Integrovaných teritoriálních investic pro Plzeňskou metropolitní oblast z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Stavbu provádí sdružení GEOSAN GROUP, a. s., a Pohl CZ, a. s.

„Plzeň má velkou průmyslovou tradici, přičemž TechTower nabízí skvělou příležitost, jak napsat její další kapitolu. Inovativní společnosti zde najdou mnohem víc než zdi, v nichž mohou pracovat. Vzniká místo, kde se spojí komunita lidí, místo, které bude sršet nápady, kde ti zkušenější budou předávat svoje znalosti a nechají se inspirovat energií a kreativitou mladých podnikavců. Jsem moc rád, že se tento záměr podařilo zrealizovat a těším se na projekty, které zde vzniknou. Současně věřím, že právě díky těmto aktivitám se nám v Plzni podaří udržet vzdělané mladé lidi, přilákat kapacity v daných oborech, a tím profilovat město jako metropoli vědy a výzkumu, jako město zaměřené na odvětví s přidanou hodnotou,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

V současné době město spouští kampaň na obsazení prostor, celkově může nabídnout přes 2,5 tisíce metrů čtverečních kanceláří. „Je třeba říct, že už téměř polovina z uvedeného počtu je zarezervována, z čehož máme velkou radost, protože se firmy hlásily bez toho, aniž bychom prostory speciálně inzerovali. Kampaň spouštíme až nyní, přičemž hledáme podnikatele z řad startupů a již fungujících společností, kteří se realizují v oblasti moderních technologií – například virtuální a rozšířená realita, 5G sítě, zpracování takzvaných velkých dat, roboti, aplikační vývoj a podobně,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně (SIT), která zaštiťuje provoz areálu.

Nájemníky do areálu si chce město pečlivě vybrat, a to podle několika kritérií. Jedním z nich je i zapojení do ekosystému na podporu technického vzdělávání a podnikání PINE. „Skrze PINE chceme v západočeské metropoli udržet talentované lidi tak, aby neodcházeli za příležitostí například do Prahy. Chceme fungující společnosti propojit se startupy, potřebujeme od podnikatelů vědět, kam směruje jejich business, abychom dokázali ovlivnit vzdělávání dětí a mladých lidí a rostla zde generace připravená na budoucnost, což můžeme velmi flexibilně činit například přes městské Centrum robotiky, kterým projde přes 600 dětí ročně, nebo SIT Port, který organizuje řadu akcí typu hackathony nebo startup weekendy. Obecně je PINE o komunikaci, propojení důležitých hráčů a společném cíli – růstu Plzně jako města znalostní ekonomiky, plného vývoje, výzkumu a zajímavých podnikatelských a pracovních příležitostí,“ dodal Luděk Šantora.

Podrobné informace o projektu včetně vizualizací lze najít na webových stránkách www.techtower.cz. Případní zájemci se mohou ozvat na Správu informačních technologií města Plzně, její pracovníci je v areálu provedou, představí prostory. „Když budeme vnímat shodu a společnou vizi, sepíšeme nájemní smlouvu s tím, že se mohou 1. února 2023 nastěhovat,“ dodal Luděk Šantora. Zajímavosti o projektu TechTower si lze poslechnout také prostřednictvím podcastů kanálů SIT Port a PlzeŇÁK. Více informací na www.sitport.cz.


Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby