Řidič se zákazem vylezl v Postřekově před policisty na střechu

Domažličtí policisté se zabývají případem ze dne 4. června letošního roku. Třiatřicetiletý muž řídil v uvedený den v odpoledních hodinách vozidlo tovární značky Suzuki ve směru jízdy na obec Postřekov.


Řidič během jízdy neuposlechl pokyn k zastavení vozidla, který mu byl dán ze strany policejní hlídky a pokračoval dále v jízdě až do Postřekova. Zde dojel po louce k jednomu z domů, ponechal na místě nastartované vozidlo a z místa utekl. Nezajištěné vozidlo se dále rozjelo z kopce a následně narazilo do vrat. Muž mezitím vběhl do domu. Policisté využili svého oprávnění a vstoupili do obydlí, kde se však muž nenacházel a při prohlídce zjistili, že je zatarasený půdní prostor. Na místo události byli přivoláni také policisté obvodního oddělení Horšovský Týn, dopravního inspektorátu Domažlice a dále zdravotnická záchranná služba a hasiči hasičského záchranné sboru. Muž vylezl na střechu domu, a jelikož neuposlechl výzvy policistů, aby místo opustil, byli přivoláni policisté ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří se specializují na výškové práce.

Po několika desítkách minut a opakovaných výzvách slezl muž dobrovolně ze střechy dolů a byl policisty zajištěn. Policisté jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky, čemuž se odmítl podrobit. Dále byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se také odmítl podrobit. Šetřením policisté zjistili, že registrační značky, které byly umístěné na vozidle Suzuki, jsou přiděleny jinému vozidlu a dále že má řidič platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ještě téhož dne muži sdělili podezření z tohoto jednání. Jelikož muž nespolupracoval a nebylo možné zjistit identifikační údaje k automobilu, udělil státní zástupce souhlas s odnětím vozidla. Celá událost se obešla bez zranění, bez škody na majetku i bez zákroku přivolané zásahové jednotky.

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq