Řidiči, pozor! V úterý se vrací děti opět do škol

Městská policie připravila na začátek školního roku preventivní dopravně bezpečnostní opatření.

Prodej hovězího masa od farmáře

Letní prázdniny končí a děti usednou opět do školních lavic. Prvního září 2020 se některé z nich vypraví do školy poprvé, na svou první cestu budou určitě dlouho vzpomínat. Jako obvykle zahájí Městská policie Plzeň začátek školního roku preventivní dopravně bezpečnostní akcí, jejímž cílem je dohlédnout na bezpečnou cestu školáků u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti školních zařízení. Letos půjde o víc jak dvě desítky míst.

Na návrat dětí do škol by se měli připravit i řidiči. Za těch několik týdnů si odvykli na děti v ulicích, proto by měli dbát zvýšené opatrnosti, zejména pokud jejich cesta povede kolem škol a školních zařízení a přizpůsobit tomu jízdu za volantem. Ostražití by měli být také ale školáci a při přecházení vozovky věnovat zvýšenou pozornost blížícím se vozidlům.

Na „bezpečnou cestu“ dětí do škol v prvních dnech školního roku budou strážníci dohlížet např. v blízkosti 13. ZŠ v Plzni na Slovanech, na Doubravce u 22. ZŠ, u 4. ZŠ v Plzni na Lochotíně, ve Skvrňanech u 15. a 33. ZŠ a na řadě dalších míst. Strážníci se objeví již tradičně u přechodů pro chodce na náměstí Míru a s nimi se vypraví za těmi, kteří mají namířeno do 10. základní školy Plzeň také vedení úřadu městského obvodu Plzeň 3.

Městská policie Plzeň plánuje rovněž měřit rychlost vozidel na vybraných úsecích v okolí základních škol.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby