Rokycanští ochranáři na Štěpána přikrmovali zvěř

Rokycanští ochránci přírody každoročně pořádají několik zajímavých akcí pro nejširší veřejnost. Tou letošní poslední bylo již tradiční přikrmování živočichů v rokycanských parcích, které se uskutečnilo na Štěpána, tedy 26. prosince. Okolo třiceti zájemců vyrazilo mírně po čtrnácté hodině od rokycans...


Rokycanští ochránci přírody každoročně pořádají několik zajímavých akcí pro nejširší veřejnost. Tou letošní poslední bylo již tradiční přikrmování živočichů v rokycanských parcích, které se uskutečnilo na Štěpána, tedy 26. prosince. Okolo třiceti zájemců vyrazilo mírně po čtrnácté hodině od rokycanského vlakového nádraží na stráň nad městem, aby se nejen prošli, ale především pomohli volně žijícím živočichům překonat tuhé zimní měsíce. Odstartovali tak pravidelné přikrmování v rokycanských parcích, kde se koncentruje drobné zpěvné ptactvo potřebující v těchto dnech lidskou pomoc. Smyslem vycházky bylo též vysvětlit nejširší veřejnosti správný způsob přikrmování nejen opeřených obyvatel přírody, ale i volně žijící zvěře, o kterou se v zimních měsících pečlivě starají především myslivci. Ne vždy totiž lidé vědí jak správně přikrmovat volně žijící živočichy a mnohdy nesprávnou potravou mohou i živočichům ublížit. Proto rokycanští ochránci přírody provozující záchrannou stanici živočichů a akreditované ekocentrum pořádají tuto veřejnou společnou výpravu a diskutují o nutnosti a potřebnosti této záslužné činnosti, která se stává oblíbenou v této době u mnoha lidí. Po zdařilé vycházce čekalo účastníky přátelské vánoční posezení v salonku Restaurace „ Železná „ v Rokycanech., kam dorazili i Ti, kteří se na zhruba dvouhodinovou vycházku nedostali. Zde kromě kulturního vystoupení proběhlo i neformální hodnocení uplynulého roku a nástin aktivit v roce příštím.
Již nyní je možnost získat kalendář akcí na rok 2011. Stačí se jen ozvat na adresu: ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany nebo zavolat na tel 371722686 či 603239922. Pokud však máte zájem pouze o přikrmování živočichů v přírodě, kontaktujte myslivce ve svém okolí nebo rokycanské ochránce přírody. Rádi Vám jistě poskytnou vyčerpávající informace o možnostech zapojení se do této zajímavé aktivity. Na kontaktní adrese ochránců přírody lze získat i omezené množství loje pro přikrmování ptactva či zakoupit slunečnici, krmítko či ptačí budku. Věříme, že milovníci přírody pochopí nutnost pomoci volně žijícím živočichům v přírodě a přiloží ruku k dílu, neboť ochránci přírody na to sami nestačí. V těchto nepříznivých klimatických podmínkách se snaží rokycanští ochránci přírody přikrmovat nejen drobné zpěvné ptactvo, vodní ptactvo na nezamrzajících plochách, ale nově i dravé ptáky v přírodě. "Ty totiž mohou v těchto dnech působit škody na hospodářských zvířatech chovaných v drobných chovech. Jsou to však aktivity velice složité a ne všude se dají realizovat. Máte-li šanci nám nějakým způsobem pomoci, budeme nesmírně rádi," dodává šéf ochránců Pavel Moulis.
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.12.2010 07:120 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq