Rosela nalezená v Hrádku hledá majitele

Ani přes období dnů zavátých sněhem neutichá činnost rokycanských ochránců přírody provozující záchrannou stanici živočichů v Rokycanech. Několikrát týdně vyjíždějí na řešení nejrůznějších případů. Kromě klasických zranění různých druhů volně žijících živočichů se v letošním roce velice často věnují...


Ani přes období dnů zavátých sněhem neutichá činnost rokycanských ochránců přírody provozující záchrannou stanici živočichů v Rokycanech. Několikrát týdně vyjíždějí na řešení nejrůznějších případů. Kromě klasických zranění různých druhů volně žijících živočichů se v letošním roce velice často věnují odchytům uprchlých zvířat ze zajetí a jejich návratu majitelům.
Dalším podobných případem, kterým se v minulých dnech rokycanští ochránci přírody zabývali, byla rosela pestrá, která byla nalezena panem Koželoužkem v Hrádku u Rokycan. Tento zajímavý papoušek pocházející z jihovýchodní Austrálie se vyskytuje v nejrůznějších mutacích. A právě taková byla nalezena v areálu hrádeckých železáren. Papoušek je kroužkován, přičemž neznáme pohlaví, neboť jej určit není jednoduché. Samičky však mívají matnější zbarvení a někdy také menší zobák. Kromě toho se vyznačují světlejším peřím kolem očí. Nyní je tedy rosela pestrá umístěna v rokycanské záchranné stanici a čeká na svého majitele. "Vzhledem k tomu, že se jedná o kroužkovaného ptáka budeme požadovat na majiteli jeho číslo či jiný doklad prokazující jeho totožnost. Tím bychom rádi předešli vydání tohoto krásného opeřence někomu jinému, neboť první zájemci se již hlásí," líčí šéf rokycanských ochránců přírody Pavel Moulis.
Záchranná stanice živočichů v Rokycanech působí již 20 let a za dobu svého trvání přijala více než 4000 nejrůznějších, převážně volně žijících živočichů. Svoji činnost realizuje na Berounsku, Hořovicku a Rokycansku, přičemž má vybudovanou síť nejrůznějších spolupracovníků nejen z řad ochránců přírody, ornitologů, sokolníků, ale i myslivců. Díky dlouhodobé spolupráci s myslivci se jí daří realizovat i další neméně zajímavé aktivity vedoucí ke zlepšování krajiny a životního prostředí vůbec. Nicméně se i nadále snaží rozšiřovat síť svých spolupracovníků, případně najít vhodné chovatele pro doživotní péči některých trvalé poškozených živočichů, jejichž návrat zpět do volné přírody je nemožný. Máte-li tedy zájem o spolupráci, kontaktujte nás na tel. 371722686 nebo 603239922 či na e-mailové adrese pavel.moulis@tiscali.cz . Bližší informace o naší činnosti získáte i návštěvou webových stránek s adresou www.csop.erc.cz .
V případě, že Vás naše činnost zaujala podpořte nás odesláním dárcovské sms zprávy ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777 nebo nás přijďte podpořit návštěvou či účastí na námi pořádaných akcích. Již nyní připravujeme jejich kalendář na příští rok a budeme rádi, když naši činnost budete podporovat i tímto způsobem.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
17.12.2010 06:040 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese