Rotariáni dali postiženým dětem půl milionu

Šeky v hodnotě přes 580.000 korun předali ve středu v Plzni čtyřem sociálním zařízením pečujícím o postižené děti zástupci Rotary klubu. Humanitární projekt iniciovali rotariáni z plzeňského klubu a jejich kolegové z amerického Birminghamu ve státě Alabama.


Šeky v hodnotě přes 580.000 korun předali ve středu v Plzni čtyřem sociálním zařízením pečujícím o postižené děti zástupci Rotary klubu. Humanitární projekt iniciovali rotariáni z plzeňského klubu a jejich kolegové z amerického Birminghamu ve státě Alabama. Peníze použijí ústavy a organizace na nákup vybavení a zdravotních, výchovných a výukových pomůcek pro děti. Předávání šeků se zúčastnil americký velvyslanec Richard Graber, který se sám k členství v Rotary klubu hlásí a jehož předchůdce, bývalý velvyslanec William Cabaniss, je také členem Rotary klubu v Birminghamu.
Plzeňský a americký klub spolu pracují od loňska, kde se Plzeň stala partnerským městem Birminghamu, rodného Cabanissova města. Za rok sebral birminghamský klub, který je s 550 členy třetí největší na světě, 10.000 amerických dolarů (210.000 korun). Další peníze přidali plzeňští rotariáni, jejich česká a slovenská oblast a Rotary nadace, popsal Dobroslav Zeman z plzeňského klubu.
Peníze dostala v Plzni Speciální škola pro sluchově postižené, Ústav sociální péče pro mentálně postižené děti a mládež Nováček a občanské sdružení Ty a já. Z mimoplzeňských organizací jdou peníze do Dětského domova v Trnové u Plzně.
Základní a mateřská škola pro sluchově postižené děti nakoupí podle svého ředitele například počítače na artikulační a intonační řečová cvičení hluchých a nedoslýchavých dětí, dětský domov v Trnové pořídí dětský kolotoč na zahradu a 15 nových dřevěných dětských postýlek, které nahradí současné, 20 let staré kovové. Ústav Nováček může koupit pro své středně těžce, těžce a hluboce mentálně postižené děti polohovací polštáře, speciální matrace proti proleženinám, zvlhčovače vzduchu a didaktické pomůcky. Občanské sdružení Ty a já, které se snaží o integraci tělesně a duševně postižených, koupí za peníze počítače a vybavení do klubovny.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 13.12.2006 19:490 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq