Roušky pro FN Plzeň přinesli američtí fotbalisté z Pilsen Patriots

Zástupci FN Plzeň převzali z rukou zástupců klubu amerického fotbalu Pilsen Patriots dárek v podobě ručně šitých roušek.


Zástupci FN Plzeň převzali z rukou zástupců klubu amerického fotbalu Pilsen Patriots dárek v podobě ručně šitých roušek.

Libor Kurfirst, předseda klubu amerického fotbalu v Plzni s názvem Pilsen Patriots (zal. pod původním názvem Pilsen Bulldogs v roce1995), a jeho místopředseda Jindřich Krisl předali roušky Fakultní nemocnici v Plzni. Ty původně vznikly jen pro členy a hráče klubu.

„Původně byla výroba roušek jen nápad, který byl určen pro hráče a členy týmu. Vzhledem k tomu, že slečna, co nám roušky šila, to pojala velmi zodpovědně a ušila jich víc, než jsme mohli využít, napadlo mě využít je lépe. Proto jsme oslovili FN Plzeň, která nabídku přijala. Jsem rád, že jsme mohli aspoň trochu pomoci v této nelehké době,“ říká předseda klubu Libor Kurfirst.

Pilsen Patriots

Historie amerického fotbalu v Plzni sahá do roku 1995, kdy vznikl tým Pilsen Bulldogs. V roce 1997 došlo k přejmenování na Pilsen Tornadoes a poslední změna názvu na Pilsen Patriots nastala v roce 2008. Od té doby reprezentují město Plzeň v nejvyšších domácích soutěžích. Jsou jediným týmem amerického fotbalu v Plzni a v celém Plzeňském kraji.

Trenéři týmu:

Hlavní trenér : Terry Bates ( tč. mimo ČR z důvodu pandemie)

Offensive coordinator : Larry Lewis

Deffensice coordinator :Libor Kurfirst

Kondiční trenér : Tomáš Aulický

Zdravotní dozor : Petra Jáhlová

Celkem členů klubu v dnešní době:

27 členů do 15 let

19 členů do 25 let

63 členů nad 25 let

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Kamiq Fresh - Teď to klapne

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby