Rybáři budou moci lovit i v chovných vodách

Už v roce 2008 budou moci sportovní rybáři v Plzeňském kraji lovit ryby také v některých chovných rybnících, které dosud patří největšímu producentu ryb v regionu, Klatovskému rybářství.


Už v roce 2008 budou moci sportovní rybáři v Plzeňském kraji lovit ryby také v některých chovných rybnících, které dosud patří největšímu producentu ryb v regionu, Klatovskému rybářství. Sportovní revíry by se rozšířily asi o 100 hektarů rybníků, které jsou produkční rybáři ochotni uvolnit Českému rybářskému svazu (ČRS). Napsalo to Právo v regionální příloze.
Rozšíření revírů by znamenalo pro rybáře mírné zvýšení ceny povolenky k rybolovu z dosavadních 750 na 830 pro mimopstruhové revíry.
"Jde o historický průlom spolupráce produkčních a sportovních rybářů," řekl jednatel západočeského rybářského svazu Martin Bílý. "Jsme ochotni jim uvolnit nějaké naše rybníky k využití širokou členskou základnou ČRS," uvedl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.
Produkční rybáři by uvolnili takové rybníky, kde jsou zhoršené podmínky pro hospodaření. Například průtočné vodní plochy, kde nemají ryby tak velký váhový přírůstek, anebo rybníky, které zároveň slouží k rekreaci. V úvahu připadá například Žinkovský, Labuť nebo Zmrzlík. "Rybníky bychom zarybňovali za nějakou finanční kompenzaci," dodal Voráček.
Ze všech vysazovaných ryb největší zastoupení kapr. Toho jde přibližně 220 tun o průměrné hmotnosti jeden kilogram do všech revírů ČRS. Do mimopstruhových oblastí vysazuje lína, štiku, candáta, cejna, plotici a okouna. Do pstruhových putují pstruzi a lipani. Nepravidelně pak rybáři vysazují nad rámec zarybňovací povinnosti velké ryby pro zatraktivnění revírů - sumce a štiky o hmotnosti nad deset kilogramů do přehradních nádrží.
ZRS hospodaří prostřednictvím místních organizací na sportovních revírech o rozloze 3745 hektarů. K dispozici má i 583 hektarů chovných rybníků. Svazu roste počet nových členů. V roce 1990 bylo registrováno v západočeském regionu přes 22.600 rybářů starších 16 let, nyní už to je o 5000 více.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
22.12.2006 10:000 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq