Šafaříkovy sady v centru Plzně se od 3. do 8. srpna promění v otevřenou kulturní zahradu festivalu Inspiral Garden. Nabídne koncerty, DJ sety, diskuse, streetfood Babylon na plotně a MINT Market. Program kombinuje zavedená jména i objevy alternativní scény a je přátelský k rodinám. Večery proběhnou jako tiché večírky a vstup je zdarma.
Šafaříkovy sady v centru Plzně se od pondělí 3. srpna do soboty 8. srpna 2026 promění v otevřenou kulturní zahradu. Festival Inspiral Garden nabídne živou hudbu, DJ sety, diskuse i jídlo z různých koutů světa. Vstup je zdarma.
Pořadatelé slibují mix zavedených jmen i objevů z alternativní a progresivní scény. Kromě koncertů se v programu objeví i design market a některé akce jsou cílené přímo na rodiny s dětmi.
Inspiral Garden staví na koncertech a městské atmosféře v parku. Večer pak proběhnou takzvané tiché večírky - lidé tančí se sluchátky, takže festival je šetrnější k okolí.
Mezi ohlášenými hosty jsou například Gufrau, Camilla Sparksss, Marcel Gidote’s Holy Crab nebo slovenská Erika Rein. Program doplní i DJ sety včetně zahraničních účinkujících.
Součástí areálu bude i food festival národnostních menšin Babylon na plotně, který nabídne streetfood vycházející z pestrých chutí světových kuchyní.
Do sadů se vrátí také MINT Market - trh s lokální módou, šperky a doplňky. Kromě nákupů pořadatelé připravili i doprovodné diskuse na aktuální témata.
Kdy: pondělí 3. srpna až sobota 8. srpna 2026
Kde:Šafaříkovy sady (festival zmiňuje i navazující Smetanovy sady), centrum Plzně
Vstup: zdarma
