Schválena péče o živ. prostředí v Plzni

Na posledním zasedání Zastupitelstva města Plzně v roce 2001 byla schválena Koncepce péče o životní prostředí v Plzni.

obrázek: Schválena  péče o živ. prostředí v Plzni
Na posledním zasedání Zastupitelstva města Plzně v roce 2001 byla schválena Koncepce péče o životní prostředí v Plzni.
    Norma je pojata jako programový dokument města Plzně. První částí dokumentu je popis stavu a trendů životního prostředí v Plzni. Závěry o stavu životního prostředí jsou přehledně shrnuty ve SWOT analýze. Analýza poměrně jednoznačně vymezuje rámec další činnosti města v oblasti životního prostředí. V analytické části koncepce je vytipováno šest stěžejních cílů, představujících hlavní směry péče o životní prostředí, v nichž by se měla městská správa nejvíce angažovat (snížení zátěže prostředí emisemi a hlukem, zajištění funkčního systému městské zeleně a příměstské krajiny, zabezpečení čistoty města a efektivního a ekologického nakládání s odpady, efektivní spolupráce s veřejností a ekologická výchova občanů, zlepšení péče o veřejná prostranství v zastavěné části města, příprava městské správy na vstup ČR do EU).
    Koncepce péče o životní prostředí v Plzni je navržena orientačně na období let 2001 - 2006. S ohledem na předpokládané možnosti města je provedeno další zúžení cílů městské správy v oblasti péče o životní prostředí do konkrétních prioritních cílů a opatření, a to na dobu omezenou jednoho až dvou roků. Pro rok 2002 byly stanoveny následující priority:
    1.Komplexní systém nakládání s komunálními odpady – příprava a realizace.
    2.Osvětový a informační materiál k problematice nakládání s komunálními odpady.
    3.Rozšíření ekologické výchovy do výukových programů na školách.
    4.Podpora projektů na zlepšení stavu zeleně a krajiny v Plzni.
    5.Komplexní systém přípravy pracovníků městské správy na podmínky EU.
    V současné době probíhá naplňování těchto projektů a příprava akčního plánu na další období 2003-2004. Na základě principů partnerství je do tvorby nového akčního plánu zapojena i veřejnost. Občané se do přípravy mohou zapojit pomocí anketního lístku, který vyjde v dubnových Radničních listech nebo na adrese ozp@mmp.plzen-city.cz, kde mohou navrhnout maximálně tři priority, které by se podle jejich názoru měli určitě objevit v akčním plánu na rok 2003 – 2004. Anketa bude ukončena 10. května 2002.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články