Šéf Městské policie Plzeň Petr Vlk rezignoval

Velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk rezignuje na svoji funkci u městské policie, skončí k 31. prosinci 2022. Ve středu o tom informoval primátora města Plzně Romana Zarzyckého a gesčního radního pro bezpečnost Jiřího Winkelhöfera.

potisk adapt print

Primátor a radní rezignaci akceptovali a poděkovali veliteli za jeho dosavadní práci.

„Rozhodnutí pana Vlka nepokračovat ve funkci velitele městské policie akceptuji a děkuji mu za odvedenou práci. Naším úkolem nyní je, abychom co nejrychleji našli nového velitele s manažerskými schopnostmi, který dokáže městskou policii personálně stabilizovat a který bude vnímat bezpečnostní situaci v centru města jako zásadní. Budeme se bavit o znovuzavedení dvoučlenných hlídek a o tom, jak posílit dozor strážníků nad dodržováním pořádku na frekventovaných místech, mezi které patří náměstí Republiky nebo Americká,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Primátor Plzně a radní Jiří Winkelhöfer se s velitelem městské policie sešli před dvěma týdny a požadovali po něm návrh opatření, jak zlepšit fungování městské policie. Návrh obdrželi v uplynulých dnech, dle primátora s ním ale nejsou spokojeni. Obě strany tak nenašly shodu, jak zlepšit řízení Městské policie Plzeň. Nového velitele by chtělo vedení města najít do konce letošního roku.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 09.11.2022 15:090 +
 
Škoda Fabia Combi - poslední šance 2023

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby